Ważne zwycięstwo szczypiornistek Metraco Zagłębia Lubin

WK, inf.prasowa | Utworzono: 2019-10-10 06:44 | Zmodyfikowano: 2019-10-10 07:32
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Mecz od początku rozgrywany był w bardzo szybkim tempie. W niespełna minutę zobaczyliśmy trzy bramki, a przed upływem sześciu minut na tablicy widniał wynik 4:4. Kibice oglądali ciekawe widowisko, w którym brylowały Emilia Galińska i Adrianna Górna. W okolicach piętnastej minuty Miedziowe zaczęły budować swoją przewagę i po kolejnych skutecznych akcjach odskoczyły rywalkom – 11:7. Lubinianki napędzały się z każdą kolejną akcją i nie miały większych problemów ze zdobywaniem bramek – tych Metraco Zagłębie Lubin w pierwszej części spotkania zdobyło aż dwadzieścia, przy trzynastu trafieniach JKS-u.

Na początku drugiej połowy bramki rzucały tylko Miedziowe. Serię czterech trafień z rzędu dopiero w 40. minucie przełamała Natalia Turkalo. Obraz gry się nie zmienił, ton wydarzeniom na parkiecie wciąż nadawały lubinianki, które grały nie tylko efektywnie, ale i efektownie. Rozpędzony beniaminek w Lubinie został sprowadzony na ziemię, notując pierwszą przegraną w sezonie. Metraco Zagłębie, dzięki wygranej awansowało na drugie miejsce w tabeli.

 

Metraco Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 33:26 (20:13)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Hurychova, Stanisławczyk, Grzyb 1, Trawczyńska, Buklarewicz 3, Górna 11, Miłek, Ważna 3, Galińska 7, Zawistowska 4, Matieli 3, Belmas, Pielesz 1, Milojević.

Eurobud JKS: Kulpa, Szczurek, Strząbała, Bancilion 2, Balsam 4, Donets, Luberecka 1, Turkalo 7, Pietras 1, Strózik 1, Żukowska 7, Szymborska, Kozimur 3, Backiel.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama