Misja Wrocław: Przyjechała z Turcji na wymianę studencką, została na stałe

Piotr Kaszuwara, jk | Utworzono: 2019-03-07 12:12 | Zmodyfikowano: 2019-03-06 08:37
A|A|A

fot. archiwum prywatne

Elvan Gazi z Turcji przyjechała do Wrocławia na wymianę studencką blisko 11 lat temu. Od 8 lat mieszka na Dolnym Śląsku na stałe. Tutaj poznała swojego męża, założyła pierwszy biznes, bo nie chciała dłużej pracować w korporacji. Dziś zatrudnia kilka osób.

Opowiada o różnicach w prowadzeniu własnej firmy w Turcji oraz w naszym kraju, a także o biurokracji, spadku wartości tureckiej waluty oraz o tym, jak czuje się obcokrajowiec w Polkowicach, bo tam Elvan mieszka od kilku lat. Czy trudno jej zdobyć polskie obywatelstwo, mimo znajomości języka, polskiego męża i stałej pracy?

POSŁUCHAJMY:

W Misji Wrocław co tydzień poznajemy kogoś innego. Ludzi z różnych stron świata, którzy Wrocław pokochali na tyle, by się tu osiedlić, żyć, mieszkać i działać. Dodajmy, że działać aktywnie.

Są muzykami, malarzami, dziennikarzami, fotografami, przewodnikami wycieczek, mają swoje własne biznesy i wnoszą do naszego społeczeństwa coś od siebie. Dzięki swojemu działaniu łamią stereotypy i sprawiają, że dzięki nim możemy poznać najdalsze zakątki globu, a także odmienne tradycje i kultury poprzez zwyczajną rozmowę. Po polsku. Bo wielu z nich świetnie operuje naszym językiem. Są i tacy, którzy gorzej radzą sobie z "ą", "ę", "ł", czy odróżnieniem "ź" od "ż", a co dopiero "ż" od "rzy" w pisowni.

Zapraszamy w każdy czwartek po godzinie 21.05.

Piotr Kaszuwara i jego goście.

 

Zobacz także całe archiwum Misji Wrocław

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama