Narodowe Forum Muzyki z finansowymi problemami?

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2019-03-06 09:25 | Zmodyfikowano: 2019-03-06 09:27
A|A|A

web.nfm.wroclaw.pl

Narodowe Forum Muzyki może być już niedługo zmuszone do zaciskania pasa. Urząd Marszałkowski, który współfinansuje placówkę rozważa zmniejszenie dotacji na jej funkcjonowanie. O ile? Tego Michał Bobowiec, który odpowiada za kulturę w województwie nie chciał jeszcze powiedzieć:

Bobowiec tłumaczy, że urząd prowadzi lub współprowadzi 17 instytucji kultury, a budżet na kulturę wynosi ok. 97 mln zł i konieczne są pewne zmiany:

Andrzej Kosendiak, dyrektor NFM przypomina, że najnowocześniejszą salę koncertową w Europie zbudowano nie tylko dla wrocławian, ale także dla mieszkańców całego regionu:

Dyrektor Kosendiak nie wyobraża sobie, żeby instytucja funkcjonowała z mniejszym budżetem:

W tym roku urząd marszałkowski ma przekazać NFM 8 mln 600 tys. zł.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~wrocławianin
2019-03-07 10:06:13
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Sprzedać stadion za 1 zł lub wyburzyć to będzie więcej pieniędzy na kulturę. Co roku miasto marnuje 9 mln zł dotując stadion.
~No i przyszli Bezpartyjni
2019-03-07 09:16:17
z adresu IP: (89.39.xxx.xxx)
Ocena: -3
I rozpierdzielą nam to, czego PiS jeszcze nie zdołał w kulturze. Opera i Tpl to dla Was mało? NFM to jedna z wizytówek i miejsc godnych pochwały we Wrocławiu. Niesamowicie zróżnicowany repertuar, dużo festiwali, orkiestry, zespoły, dyrygenci i soliści światowego formatu, a tu psiaki się zbiegły i ujadają. Rzygać się chce na te wasze komentarze. Znawcy, rwa jego mać!
~////
2019-03-07 08:48:29
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Nierentowną firmę sprywatyzować. Tak jak Browar Piastowski. Właściciel zadecyduje co ma być w tym miejscu, czy biurowiec czy filharmonia.
~Prezydent
2019-03-07 01:12:50
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ten od KOTa Wam POmoże
~Jola
2019-03-06 23:38:48
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 3
Już od jakiegoś czasu chcę się wybrać ze znajomymi na koncert do NFM i śledzę ich repertuar, ale nie grają nic interesującego.
~Elwro,Archimedes, PAFAWAG
2019-03-06 16:29:09
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nasze wrocławskie zakłady przemysłowe wyprzedali obcym, a ci w większości je rozkradli i pozamykali! Za pożyczone miliardy stadiony, teatrzyki i NFM postawili z dziesiątkami dyrektorów, kierowników i ich zastępców. Obce hurtownie i montownie usadowione wkoło Wrocławia nazywają....przemysłem !!!( koń by się uśmiał!)
~kuternoga
2019-03-06 12:41:03
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 8
Postawili misia za 500 mln ale misia trzeba teraz karmić. Miodek bardzo drogi dla temu misiu.
~Uwe Steinwichsen
2019-03-06 12:19:24
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 14
Dokładnie tak. Ten pan to wyjątkowo kiepski menadżer. Zrobił z tego swój folwark z przerośniętym do absurdalnych granic zespołami i zespolikami. W NFM imprez jak na lekarstwo, orkiestra symfoniczna gra 3 duże koncert w miesiącu. Płaci się tam za siedzenie w domu pracownikom w ramach tzw. indywidualnej pracy artystycznej. Coś takiego jak NFM potrzebuje prawdziwego i dobrego menadżera, który wie jak zapełnić sale, jak zaproponować ciekawy i także ambitny program i który zatrudnia tyle osób ile trzeba i dobrze im płaci
~Marasm
2019-03-06 12:17:51
z adresu IP: (89.68.xxx.xxx)
Ocena: 12
Wszedłem ostatnio na stronę NFM i zobaczyłem ilu tam kierowników, dyrektorow, wybitnych specjalistów, zwykłych specjalistów i innych person administarcji. Nic dziwnego, że pochłania to mnóstwo pieniędzy. Tam "pracuje", jak szcuję, 20% "przyjacioł królika" włodarzy naszego miasta!! Czas z tym skończyć. Kultura we Wroclawiu to tylko pretekst do robienia kasy. Teatr Polski najlepszym przykładem.
~Fidelio
2019-03-06 11:40:31
z adresu IP: (5.184.xxx.xxx)
Ocena: -2
Szkoda że nie wiesz o czym mówisz. No ale to taki internautowy standard.
~olo
2019-03-06 11:16:09
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 9
wielki budynek o czterech salach koncertowych z 20 imprezami w miesiącu. Faktycznie pułapka na pieniądze. Tam powinien być ruch jak w multikinie, minimum dwie imprezy dziennie.