Nawet 5 tysięcy na wydarzenie kulturalne, sportowe czy ekologiczne

| Utworzono: 2019-03-13 16:44 | Zmodyfikowano: 2019-03-13 16:49
A|A|A

fot. Marcin Obłoza

Nie trzeba tworzyć  stowarzyszenia – wystarczy nieformalna, trzyosobowa grupa pełnoletnich.  Jakie projekty mogą otrzymać dofinansowanie? Maria Mika, dyrektor Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych:

Urząd jednorazowo może przyznać mikrodotację w wysokości od tysiąca do pięciu tysięcy złotych. Nad składaniem wniosku i realizacją projektu czuwa przedstawiciel urzędu. W zeszłym roku Magdalena Zjawin otrzymała  pieniądze na utworzenie serii spacerów czeskimi śladami. Przyznaje, że ma kolejne pomysły i w tym roku złoży następny wniosek:

Program prowadzony przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych umożliwia dofinansowanie m.in. na projekty kulturalne, sportowe czy ekologiczne:

– mówi Michał Bobowiec, członek zarządu województwa. Do tej pory zrealizowano ponad 170 projektów. Jeden z nich był pomysłem Bartłomieja Pawlaczyka, wolontariusza z grupy Zacheuszki:

Nabór rozpocznie się 20 marca i potrwa do 8 kwietnia. Wnioski będzie można składać za pośrednictwem internetowego generatora. Dotowane projekty planowo mają zostać zrealizowane do końca sierpnia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama