Koniec przygody Gwardii Wrocław w fazie play-off

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-03-17 07:36 | Zmodyfikowano: 2019-03-17 07:37

Mimo niekorzystnego bilansu Gwardia Wrocław nie stała na straconej pozycji przed meczem numer 3. Wcześniejsze spotkania ćwierćfinału fazy play-off 1. ligi, choć przegrane, były wyrównane pod kątem poziomu i wrocławianom brakowało jedynie odrobiny szczęścia.

Mecz we Wrocławiu lepiej rozpoczęli gospodarze. Dobra gra w ataku pozwoliła wygrać pierwszą partię. Potem było już jednak gorzej. W drugiej partii grę zaczęli kontrolować przyjezdni. Zaowocowało to pewnym zwycięstwem Stali w drugiej i trzeciej odsłonie. Czwarty set, dla Gwardii set ostatniej szansy, pokazał że Stal w całej rywalizacji była jednak poza zasięgiem wrocławian. Zwycięstwo 25:10 przypieczętowało awans Stali do półfinału play-offów.

Gwardia Wrocław - Stal Nysa 1:3 (25:22, 16:25, 22:25, 10:25).