Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (25.03-31.03)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-03-24 12:15 | Zmodyfikowano: 2019-03-24 12:15
A|A|A

fot. Wołów Biega

30 marca w Karpaczu odbędzie się pierwsza edycja Biegu dla Serca. Ideą imprezy jest zwrócenie uwagi na profilaktykę układu krążenia i konieczność badań serca. Uczestnicy pokonają 21-kilometrowy dystans z metą w Kowarach. Trasa prowadzi szlakami oraz drogami leśnymi Karkonoszy i jest wymagająca technicznie. Start w sobotę o godz. 11.00 z ulicy Konstytucji 3 Maja w Karpaczu.

Na kolejne bieganie w historycznej scenerii zaprasza Zamek Książ. 30 marca rozegrany zostanie tam tradycyjny Bieg Rycerski - Ekstremalna Dwudziestka. Przed uczestnikami 20 kilometrów technicznej trasy prowadzącej przez wąwozy, tunele i zamkowe tarasy. W programie imprezy także rywalizacja seniorów i kobiet na 15-kilometrowym dystansie. Start o 11.00 z dziedzińca honorowego Zamku Książ. Jest możliwość zgłoszenia się w dniu zawodów.Wiosenny Cross na Szańcu - to impreza, która w najbliższą sobotę 30 marca odbędzie się we Wrocławiu. To indywidualne zawody w biegu przełajowym ze startu interwałowego. Uczestnicy na 6-kilometrowy dystans ruszać będą w 15-sekundowych odstępach. Trasa prowadzi ścieżkami Lasku Osobowickiego. Start o godz. 11.00 przy tzw. "szwedzkim szańcu". Zapisy będą przyjmowane także w dniu zawodów.30 marca na terenie Nadleśnictwa Wołów - kolejny etap Leśnego Maratonu na Raty. Trzecie zawody odbędą się w stałym miejscu, czyli w Szkółce Leśnej Tarchalice, gdzie zlokalizowane są start i meta. Do pokonania ok.10,5 kilometra. Start o godz. 10.00. Zapisy internetowe oraz w dniu imprezy.31 marca kolejny Cross Uraz Duathlon, czyli połączenie biegania i kolarstwa w formie przełajowej. Impreza dla biegaczy i miłośników dwóch kółek odbędzie się w miejscowości Uraz koło Wrocławia. Dla uczestników przygotowano dwa dystanse cross duathlonu oraz wyścig tylko rowerowy. W duathlonie startujący pokonują dwa odcinki biegiem i jeden na rowerze. Początek rywalizacji w niedzielę o godz. 10.00 w Miasteczku Portowym w Urazie.

W niedzielę 31 marca w Prusicach rozegrane zostaną trzecie zawody cyklu „Prusice Biegają”. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy, za co otrzymają punkty bonusowe do klasyfikacji generalnej. Start przy Prusickim Centrum Fitness o 9.30. Zapisy na miejscu od godz. 8.45.SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama