Komplet dolnośląskich zespołów w fazie play-off koszykarskiej 1. ligi!

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-03-31 21:20

Starcie na szczycie pierwszej ligi miało być wyrównane i emocjonujące do ostatniej piłki. W końcu w grze była komfortowa pozycja lidera przed fazą play-off. W hali we Wrocławiu koncert dała jednak tylko jedna ekipa - Śląsk Wrocław. Sokół Łańcut mógł się tylko przyglądać.

Od początku meczu Sokół Łańcut miał olbrzymie problemy z nadążaniem za rywalami. Śląsk grał szybko, skutecznie, dodatkowo efektownie. Do przerwy wrocławianie prowadzili 58:33. Pogrom. W drugiej połowie obraz meczu niewiele się zmienił. Gospodarze poczuli krew i miejscami bawili się z przeciwnikiem. Podopieczni Radosława Hyżego grali bez stresu, w ofensywie nie dawali szans rywalom. Kwestią czasu było przełamanie bariery 100. punktów, co też się z resztą wydarzyło. Ostatecznie Śląsk wygrał 105:71.

W Wałbrzychu Górnik, by marzyć o play-offach, musiał wygrać z Kotwicą Kołobrzeg. Rywale walczyli jedynie o lepsze miejsce przed fazą play-out, na wydostanie się z zagrożonej strefy nie mieli już szans. Niespodziewanie zmotywowany Górnik miał jednak kłopoty. Pierwsze dwie kwarty były grane pod dyktando gospodarzy, jednak wałbrzyszanie nie potrafili tego udokumentować punktami. Dopiero pod koniec pierwszej połowy udało im się odskoczyć na 9 oczek. Całą przewagę zniwelowała jednak bardzo słaba trzecia kwarta. Kołobrzeżanie szybko doskoczyli na trzy punkty i jedynie solidna postawa w ostatnich sekundach pozwoliła Górnikowi zachować nikłą przewagę przed kwartą numer cztery. W niej dobrze znów zaczęła funkcjonować ofensywa gospodarzy i choć Kotwica również grała bardzo solidnie, to jednak Górnik wyrwał bardzo potrzebne zwycięstwo.

Układ tabeli sprawił że w pierwszej rundzie play-offów Śląsk Wrocław zagra z Górnikiem Wałbrzych. Z kolei WKK Wrocław zmierzy się z Czarnymi Słupsk. Pozostałe pary stworzą Astoria Bydgoszcz i AZS Poznań oraz Sokół Łańcut i GKS Tychy. Pierwsze mecze już w przyszły weekend.