Misja Wrocław: Malika, współczesna nomadka [POSŁUCHAJ]

Piotr Kaszuwara, jk | Utworzono: 2019-04-04 12:12 | Zmodyfikowano: 2019-04-04 08:42
A|A|A

zdjęcia: Piotr Spigiel Photography

Malika Murzagali z Kazachstanu do Wrocławia przyjechała zaledwie rok temu. Dziś mówi po polsku płynnie, niemalże bez akcentu, jest pasjonatką nauki języków obcych. Studiowała we Francji, Szkocji i we Włoszech; we Wrocławiu odpowiada za koordynację artystyczną podczas Brave Kids.

Malika opowiada o historii swojego kraju, który przez wiele lat był zależny od Rosji, wyjaśnia dlaczego w zaledwie kilka lat zmieniono tam niedawno cały alfabet. Opowiada o religijności Kazachów, którzy sami siebie określają mianem wiecznych nomadów, a także o skomplikowanej i dla nas dziwnej kazachskiej kuchni, gdzie częściej pije się mleko konia niż krowy.

Posłuchajmy:

Są muzykami, malarzami, dziennikarzami, fotografami, przewodnikami wycieczek, mają swoje własne biznesy i wnoszą do naszego społeczeństwa coś od siebie. Dzięki swojemu działaniu łamią stereotypy i sprawiają, że dzięki nim możemy poznać najdalsze zakątki globu, a także odmienne tradycje i kultury poprzez zwyczajną rozmowę. Po polsku. Bo wielu z nich świetnie operuje naszym językiem. Są i tacy, którzy gorzej radzą sobie z "ą", "ę", "ł", czy odróżnieniem "ź" od "ż", a co dopiero "ż" od "rzy" w pisowni.

Zapraszamy w każdy czwartek po godzinie 21.05.

Piotr Kaszuwara i jego goście.

 

Zobacz także całe archiwum Misji Wrocław

oraz posłuchaj muzyki tego odcinka:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama