Półfinały Basket Ligi Kobiet: CCC zaczęło od zwycięstwa, Ślęza od porażki

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-04-13 21:48 | Zmodyfikowano: 2019-04-13 21:48

Broniące tytułu koszykarki CCC nie dały żadnych szans drużynie z Trójmiasta. Ekipa z Polkowic prowadziła przez... 39 minut i 48 sekund. Dolnośląski zespół najlepiej grał w trzeciej kwarcie kiedy zdobył 27 punktów. Mistrzynie Polski grały na bardzo wysokiej skuteczności - 56% (36/64). Arka fatalnie rzucała za dwa - 11/39 (28%), ale za to bardzo dobrze zza łuku - 9/16 (56%). Aż sześć koszykarek gospodarzy rzuciło 10 lub więcej punktów. Najwięcej - 15 miała Johannah Leedham. CCC zdominowało grę pod koszem - zarówno na tablicach 40:27 w zbiórkach, jak i w punktach w pomalowanym 46:22.

CCC Polkowice - Arka Gdynia 92:60 (22:16, 23:17, 27:14, 20:13)
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla CCC.

CCC Polkowice: Johannah Leedham 15, Karolina Puss 13, Weronika Gajda 13, Lynetta Kizer 11, Temitope Fagbenle 10, Jasmine Thomas 10, Styliani Kaltsidou 9, Tiffany Hayes 7, Dominika Owczarzak 4, Julia Tyszkiewicz 0.

Arka Gdynia: Anna Makurat 13, Emma Cannon 11, Aldona Morawiec 11, Nia Coffey 10, Martyna Stelmach 6, Barbora Balintova 5, Santa Baltkojiene 4, Sonja Greinacher 0, Anna Jurcenkova 0, Kamila Podgórna 0, Amalia Rembiszewska 0.(PAP)

Zwycięstwem gospodarzy pachniało też po pierwszej kwarcie meczu we Wrocławiu. Ślęza prowadziła z AZS Gorzów Wielkopolski 32:21. Jeszcze na półmetku drugiej kwarty koszykarki Arkadiusza Rusina były lepsze 38:31. Od tego momentu przyszła jednak zapaść. Do przerwy to zawodniczki gości miały korzystny wynik 48:46. W drugiej połowie gorzowianki konsekwentnie powiększały swoją przewagę. Obie drużyny w najlepszym momencie miały 15 punktów przewagi. Ślęza zbudowała ten kapitan na przełomie pierwszej i drugiej odsłony (36:21). AZS serię punktową miał pod koniec meczu (89:74). Koszykarki z Gorzowa dobrze rzucały za trzy - 8/17 (47%). Zza łuku wstrzeliły się też wrocławianki - 9/19 (47%). Ślęza nie potrafiła jednak powstrzymać rywalek w pomalowanym gdzie straciła aż 50 punktów. W AZS ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Kyara Linskens, Ariel Atkins, Annamaria Prezelj - mając odpowiednio 18, 17 i 16 punktów. Wracająca do Wrocławia Sharnee Zoll zanotowała 11 punktów, 6 asyst i 5 zbiórek. Ślęzie nie pomogła nawet rewelacyjna Cierra Burdick, która do double-double - 18 punktów i 16 zbiórek, dołożyła 5 asyst.

Ślęza Wrocław - InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 76:89 (32:21, 14:27, 18:23, 12:18)
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla Gorzowa

Ślęza Wrocław: Cierra Burdick 18, Sydney Colson 14, Karina Szybała 12, Taisiia Udodenko 10, Marissa Kastanek 8, Lea Miletic 6, Terezia Palenikova 5, Elina Dikeoulakou 3, Daria Marciniak 0, Agata Dobrowolska 0.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.: Kyara Linskens 18, Ariel Atkins 17, Annamaria Prezelj 16, Maria Papowa 15, Sharnee Zoll 11, Laura Juskaite 10, Katarzyna Fikiel 2, Katarzyna Dźwigalska 0, Wiktoria Keller 0.