Nie ma mocnych na dolnośląskie koszykarki

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-11-10 20:24

Różnica w wygranych meczach, a numerze kolejki wynika z faktu, że najwyższa klasa rozgrywkowa liczy 13 zespołów. Tym ostatnim jest Ostrovia, która dziś podejmowała Ślęzę. Zgodnie z oczekiwaniami wrocławianki dały drużynie gospodarzy koszykarską szkołę. Pierwsza kwarta była w miarę wyrównana - dolnośląski zespół wygrał ją tylko 25:21. W kolejnych odsłonach brązowe medalistki mistrzostw Polski były lepsze o 7, 14 i 8 punktów. Gości do zwycięstwa prowadziła Cierra Burdick, która zanotowała 17 punktów i 11 zbiórek. Po 16 punktów miały Taisiia Udodenko i Terezia Palenikova. Siedem asyst rozdała natomiast Sydney Colson. W Ostrovii warto wspomnieć jedynie udany występ Jowity Ossowskiej. Liderka gospodarzy trafiła 6/14 rzutów z gry i zdobyła 20 punktów.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Ślęza Wrocław 47:80 (21:25, 7:14, 13:27, 6:14)

Ostrovia Ostrów Wlkp.: Jowita Ossowska 20, Ewelina Jackowska 8, Aleksandra Wajler 6, Katarzyna Jaworska 4, Sandra Nowicka 3, Karolina Podkańska 2, Karolina Kaczmarek 2, Katarzyna Motyl 2, Kristina King 0, Jenna Burdette 0.

Ślęza Wrocław: Cierra Burdick 17 (11 zbiórek), Taisiia Udodenko 16, Terezia Palenikova 16, Marissa Kastanek 10, Lea Miletic 9, Monika Naczk 5, Sydney Colson 3, Agata Dobrowolska 2, Karina Szybała 2, Daria Marciniak 0.

Dużo trudniejszą przeprawę miały dziś koszykarki CCC. Polkowiczanki w meczu na na szczycie rywalizowały na wyjeździe z Arką Gdynia. Liderki tabeli w pierwszej połowie dyktowały warunki prowadząc 43:32. Losy spotkania odwróciły się w trzeciej kwarcie, którą dolnośląski zespół wygrał 18-punktami. W dolnośląskiej drużynie trzy koszykarki skończyły mecz z dwucyfrowym dorobkiem - Tiffany Hayes, Tempitoe Fagbenle i Jasmine Thomas. To jednak Emma Cannon z Arki rzuciła najwięcej tego dnia - 22 punkty.

Arka Gdynia - CCC Polkowice 68:75 (22:14, 21:18, 9:27, 16:16)

Arka Gdynia: Emma Cannon 22, Rebecca Allen 10, Anna Jurcenkova 9, Sonja Greinacher 8, Barbora Balintova 8, Santa Baltkojiene 6, Kamila Podgórna 5, Aldona Morawiec 0, Martyna Stelmach 0.

CCC Polkowice: Tiffany Hayes 16, Temitope Fagbenle 14, Jasmine Thomas 14, Weronika Gajda 7, Sofija Aleksandravicius 6, Styliani Kaltsidou 6, Johannah Leedham 5, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Karolina Puss 3. (PAP)