Trwają powroty ze świąt do domów [SERWIS DROGOWY]

Michał Kazulo | Utworzono: 2019-04-22 16:10 | Zmodyfikowano: 2019-04-22 16:11
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

19:30

Bardzo spokojny wieczór na drogach dolnego śląska. O tej porze największe utrudnienie na A4 przed PPO w Karwianach. Na pasie do Wrocławia ustawiła się 4 km kolejka. Poza tym więcej aut na krajowej ósemce przed Łagiewnikami i Magnicami - to trasa do Wrocławia.

19:00

3 km zator przed PPO w Karwianach - to A4 ka na pasie do Wrocławia. Podobny korek przed Łagiewnikami i światłami w Magnicach na krajowej ósemce w stronę Wrocławia. 

Chwilę poczekamy na też na Średzkiej przed Leśnicą, czyli na trasie ze Środy Śląskiej do Wrocławia.

Poza tym drogi w regionie przejezdne

18:30

Na A4 nadal zator przed PPO w Karwianach - w kierunku Katowic ma długość około 1 km, w stronę Wrocławia korek wzrósł. Teraz ma 2,5 km.

Komisarz Dawid Marciniak z Komendy głównej policji poinformował, że d Wielkiego Piątku do niedzieli doszło do 224 wypadków, w których straciło życie 26 osób, a 249 zostało rannych. Marciniak przypomina, że dziś wieczorem należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach z powodu powrotów po świętach.Komisarz poradził by korzystać z alkomatów w komendach policji. 

18:00

Na A4  ruch ciągle płynny. Jedyny zator przed PPO w Karwianach -w kierunku Katowic ma długość około 1 km, w kierunku Wrocławia korek wzrósł i ma długość około 1,5 km.

17:30

A4  na dolnośląskim fragmencie cały czas przejezdna. Delikatna kolejka ustawia się z obu stron przed PPO w Karwianach. Jeśli ktoś podróżuje A4 w stronę Niemiec, musi się liczyć, że po przekroczeniu polskiej granicy wpadnie w 12 km korek za Budziszynem.

2 km korek przed światłami w Magnicach na pasie do Wrocławia - to krajowa ósemka.

3 km zator przed Jordanowem Śląskim to także ósemka na pasie do Wrocławia.

Na DK 35 - 2 km korek przed Gniechowicami to trasa ze Świdnicy do Wrocławia.

17:00

Podróżujący jak widać cały czas opóźniają decyzją o powrocie ze świąt do domu. Na A4 ruch ciągle płynny. Przed PPO w Karwianach zaczynają się tworzyć niewielkie korki. Ciasno też na zjeździe z A4  na Bielany Wrocławskie od strony Legnicy.

2 km korek przed światłami w Magnicach na pasie do Wrocławia - to krajowa ósemka.

3 km zator przed Jordanowem Śląskim to także ósemka na pasie do Wrocławia.

Na DK 35 - 2 km korek przed Gniechowicami to trasa ze Świdnicy do Wrocławia.

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreśla, że służby będą starały się zmniejszyć korki na wjazdach do dużych miast między innymi poprzez ręczne sterowanie ruchem:

Policjanci kontrolują także pojazdy na największych trasach w kraju i sprawdzają trzeźwość kierowców. 

 

16:30

Największe utrudnienia o tej porze przed PPO w Karwianach. 2 km korek na pasie do Wrocławia i 1 km w stronę Katowic.

Gęsto także na przed wjazdami do Łagiewnik i Jordanowa Śląskiego - to krajowa ósemka na pasie do Wrocławia.

Dziś popołudniu i wieczorem, policja drogowa spodziewa się dużego ruchu na drogach. Dlatego podczas kontroli sprawdzana będzie przede wszystkim trzeźwość, zapięte pasy bezpieczeństwa i stan techniczny pojazdu.

- Ważne jest też bezpieczeństwo pieszych - mówi Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu:

Komenda Główna Policji poinformowała, że tegoroczna sobota była wyjątkowo tragiczna na szosach w Polsce. Doszło do 83 wypadków, w których zginęło 12 osób a 79 zostało rannych. Dzień wcześniej w Wielki Piątek zginęło 8 osób a 93 odniosły obrażenia.

 

16:00

Na razie spokojnie popołudnie na drogach w regionie. Więcej aut na krajowej ósemce przed Łagiewnikami, Jordanowem Śląskim i światłami w Magnicach na pasie do Wrocławia.

Na A4 ruch także mały, chociaż więcej aut ustawia się w kolejkach przed PPO w Karwianach na obu pasach.

Policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach patrolują drogi, by  zapewnić nam bezpieczny powrót ze świąt. Do końca dnia możemy spodziewać się wzmożonych kontroli samochodów. Na co podczas nich będą zwracali uwagę stróże prawa? O tym mówi Monika Kaleta z Komendy Dolnośląskiej Policji we Wrocławiu :

Od Wielkiego Piątku na dolnośląskich drogach doszło do 14 wypadków, nikt nie zginął, 14 osób zostało rannych. Zatrzymano prawa jazdy 78 nietrzeźwym kierowcom. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama