Szklarska Poręba: Rozstrzygnięto Budżet Obywatelski

Gabriela Stefanowicz, GN | Utworzono: 2019-04-25 08:33 | Zmodyfikowano: 2019-04-25 08:34
A|A|A

fot. Gabriela Stefanowicz

200 tysięcy złotych - tyle miasto Szklarska Poręba przeznaczyło na pierwszy w historii budżet obywatelski. Za tą kwotę zrealizowanych zostanie pięć projektów. - Jednym z nich jest utworzenie górki saneczkowej - mówi Piotr Kozioł, pomysłodawca:

- Zgłoszono w sumie 18 projektów. Cieszy nas tak duże zainteresowanie - mówi Karolina Szalewska-Wrona z urzędu miasta:

Zwycięskie projekty zrealizowane mają być do końca roku. Obecnie w urzędzie miasta trwa kompletowanie dokumentacji i wybór wykonawców którzy zrealizują zdania inwestycyjne.

W głosowaniu udział wzięło 800 mieszkańców. Miasto pod Szrenicą zostało podzielone na cztery rejony: wschód, zachód, centrum i Marysin.

- W tym ostatnim rejonie będziemy mieli nowy plac zabaw dla dzieci za 40 tysięcy złotych - mówi pomysłodawczyni Helena Grześ:

Także w rejonie wschód stworzona zostanie siłownia plenerowa, w części zachodniej wybudowana zostanie strefa kibica na orliku przy ulicy Partyzantów. Natomiast w centrum miasta powstanie rodzinny park natura przy ulicy Mickiewicza.

Warto dodać, że w tym roku na budżet partycypacyjny miasto przeznaczyło 200 tys złotych, a wszystkie zgłoszone projekty opiewały na kwotę ponad 600 tysięcy.

Zwycięskie projekty mają zostać zrealizowane do końca roku.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama