Giro d'Italia - grupa CCC liczy na zwycięstwo etapowe

PP/PAP | Utworzono: 2019-05-07 20:35
A|A|A

fot. CCC Team

- Naszym głównym celem na Giro d’Italia jest aktywna jazda i zwycięstwo etapowe. Uważam, że mamy dobrze zbalansowany skład, który będzie szukał swoich okazji każdego dnia i starał się znaleźć w decydujących ucieczkach - oświadczył dyrektor sportowy Gabriele Missaglia.

- Nie mamy w drużynie faworyta klasyfikacji generalnej, ale wierzę w naszych zawodników i w to, że są w stanie walczyć o wygrane na etapach. Victor de la Parte i Laurens ten Dam będą chcieli zobaczyć, na co ich stać w kontekście "generalki". Obaj są dobrze przygotowani do trzytygodniowej rywalizacji - dodał Missaglia.

W składzie znalazło się dwóch Polaków - Kamil Gradek i Łukasz Owsian, a także Włoch polskiego pochodzenia Jakub Mareczko, który ma walczyć w sprinterskich końcówkach etapów.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem w drużynie jest 37-letni Francisco Ventoso. Hiszpan ma na koncie dwa zwycięstwa etapowe w Giro d'Italia (2011, 2012).

Skład grupy CCC na Giro d'Italia:
Amaro Antunes (Portugalia), Josef Cerny (Czechy), Victor de la Parte (Hiszpania), Kamil Gradek (Polska), Jakub Mareczko (Włochy), Łukasz Owsian (Polska), Larens ten Dam (Holandia), Francisco Ventoso (Hiszpania).

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama