Święta wojna na zakończenie sezonu piłkarek ręcznych

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2019-05-23 18:30
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Szlagierowym meczem z MKSem Lublin zakończą sezon 2018/2019 piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin. Piątkowe spotkanie w hali RCS rozpocznie się o godzinie 17.

Na parkiecie zobaczymy dwie najlepsze drużyny w naszym kraju, aktualnego wicemistrza i mistrza Polski. Metraco Zagłębie i MKS od początku sezonu toczyły zacięty bój o mistrzowski tytuł. Ostatecznie na finiszu rozgrywek lepsze okazały się zawodniczki z Lublina. Przed ostatnią kolejką ligową Zagłębie ma cztery punkty straty do odwiecznych rywalek.

Lubinianki długi czas zasiadały na fotelu lidera. W pewnym momencie przewaga Metraco Zagłębie zaczęła topnieć, a mistrzowskiego tytułu pozbawiły drużynę m.in. przegrane mecze w Kobierzycach czy Szczecinie. Lubinianki zagrały również dobry mecz na parkiecie MKSu i mogły odwrócić losy mistrzowskiego tytułu, jednak trzy punkty zostały w hali Globus.

Zespół Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrał ostatnich pięć meczów z rzędu, w tym finał Pucharu Polski z Pogonią Szczecin. Lubinianki w Gnieźnie pokonały szczecinianki 25:19 i zdobyły piąty w historii Puchar Polski.

Pomimo, iż już przed meczem wiadomo, kto jakiego koloru zdobędzie medal, na parkiecie z pewnością emocji nie zabraknie. Ostatnie mecze w Lubinie z MKSem Metraco Zagłębie kończyło pewnymi wygranymi 27:22 w lidze oraz 22:11 w Pucharze Polski.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama