Roszja i Lu "Przez ścianę"

Ewa Zając | Utworzono: 2008-02-27 10:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. zespół)

Płyta powstała we Wrocławiu. Jej autorzy to duet Roszja i Lu, czyli Tomasz Jaroszewski i Łukasz Lulek, od dawna dobrze znani w środowisku około-hiphopowym. Razem współtworzyli legendarny już, funkujący zespół Sfond Sqnksa. Później zajęli się solowymi projektami.

Dwa lata temu ukazał się dobrze przyjęty solowy album Lu "Night Moves", z którego jeden utwór znalazł się na składance "Ram Cafe".

Teraz muzycy postanowili znowu połączyć swoje siły, tworząc album, którego brzmienie ma przywodzić na myśl muzykę przełomu lat 60. i 70. - Chcieliśmy zachować urok tamtych czasów - tłumaczy Łukasz Lulek - Przesłuchałem wiele polskich nagrań z tamtych lat. Tym brzmieniem posiłkowałem się podczas komponowania muzyki. Czułem, że wprowadzenie partii wokalnych idoli tamtych czasów będzie dobrze korespondowało z tym, co do powiedzenia na płycie ma Tomek. W ten sposób nawiązaliśmy z nimi energetyczną łączność.

Posłuchaj audycji Polskiego Radia Wrocław o tej płycie:

Na płycie muzycy wykorzystali sample wokalne z piosenek Andrzeja Zauchy i Miry Kubasińskiej. - To nie jest tak, że oni byli nam potrzebni do wypełnienia czegokolwiek - opowiada Tomasz Jaroszewski - Użyliśmy głosów artystów nieżyjących, bo nie możemy już nimi dziś nic nagrać. Prawdopodobnie byśmy się do nich zwrócili, żeby mogli to z nami wykonać. Niestety, to niemożliwe. Złożyliśmy im w ten sposób hołd i oddaliśmy szacunek ich twórczości.

"Przez ścianę" zawiera tylko siedem utworów, ale to wystarczy, by słuchacza wciągnąć w niezwykle energetyczną podróż przez różnorodne style muzyczne. - Kiedyś byliśmy zafascynowani głównie muzyką funkową, ale od tamtego czasu nasze spektrum muzyczne znacznie się poszerzyło: w stronę bluesa, jazzu i muzyki gitarowej, ale też eksperymentalnej. I to słychać na tej płycie - zapewniają muzycy.

W sobotę, 23 lutego, Roszja i Lu promowali swój album na koncercie we wrocławskim klubie "Firlej". Zostali znakomicie przyjęci przez publiczność. Jednym z gości wspomagających duet na scenie był znany producent muzyczny, lider formacji Oszibarack - Agim Dżelili, który nie szczędzi pochwał: - "Przez ścianę" jest płytą podwójnego dna, ukryte są różne smaczki i za każdym odsłuchaniem odkrywa się nowe rzeczy - mówi. - Mamy erę postmodernizmu, Roszja i Lu ładnie to wszystko posklejali, co dało nową, świeżą jakość.

"Przez ścianę" - spis utworów:

1. WŁAMANIE
2. KLUCZ
3. MIEJSCE I CZAS
4. FANTASTYCZNA WYSPA
5. POD TĘCZĄ
6. PO DRUGIEJ STRONIE
7. CODZIENNIE

REKLAMA
Dźwięki
Roszja i Lu "Przez ścianę". Materiał Polskiego Radia Wrocław.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama