Wrocław: Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE

materiały prasowe, jk | Utworzono: 2019-05-29 11:21
A|A|A

fot. materiały prasowe

Trzecia edycja Festiwalu to przegląd sztuki nowocyrkowej z Europy Środkowo-Wschodniej (wystąpią m. in. artyści z Polski, Czech i Węgier), charakteryzującej się najwyższym poziomem wykonawstwa, wykorzystującej wirtuozerskie techniki żonglerskie, akrobatyczne, aerialowe, a przy tym poruszającej istotne społecznie tematy, takie jak weganizm i przemoc wobec zwierząt. Partnerami Festiwalu w tym roku zostali: Fundacja Viva, Otwarte Klatki i Koalicja Cyrk bez zwierząt.

Czeskie łowy
Czeska grupa Bratři v tricku zaprezentuje przewrotny nowocyrkowy spektakl Lov (Łowy) przedstawiający perypetie myśliwych wybierających się na polowanie. Razem z nimi widzowie zdobywają kolejne trofea, powiększając swoją kolekcję lisich i sarnich skór, a nawet biorą udział w myśliwskiej uczcie. Czy fakt, że w rolę odstrzeliwanych i przyrządzanych zwierząt wcielą się aktorki-akrobatki odbierze apetyt na ten iście królewski posiłek? Spektakl pełen jest autoironicznych odniesień i drwiny z narodowych czeskich przywar. Nie zabraknie niecodziennego poczucia humoru, z którego słyną nasi sąsiedzi. Kunszt aktorski i akrobatyczny zachwyci nawet najbardziej wymagającego widza – Lov operuje bowiem środkami wyrazu z pogranicza nowego cyrku, tańca i teatru ruchu. Widowisko bawi, zachwyca rozmachem, pozostawiając jednocześnie sporo przestrzeni do refleksji. Na Festiwalu zaprezentuje się też niekwestionowana gwiazda nowego cyrku na Węgrzech – grupa Firebirds i widowiskowy polski skład Kolektyw LŁ.

Cyrkowcy wybierają Wrocław
Festiwal tradycyjnie gościć będzie artystów z różnych zakątków świata i Europy. Z Singapuru przyleci Jay Che, artysta specjalizujący się w żonglowaniu piłeczkami do ping-ponga, z Brazylii – magik Kayo, ale co równie ważne, podczas Festiwalu zaprezentują się także obcokrajowcy, którzy wybrali Wrocław na swoje miejsce do życia i artystycznej pracy, współtworząc wielokulturową tkankę miasta. Youri Grégoire przedstawi spektakl pt. Kiedy widzisz księżyc, przygotowany w ramach rezydencji nowocyrkowych w CBK FAMA. Motywem przewodnim monodramu jest oddziaływanie Księżyca na człowieka, nieodgadniony, metafizyczny urok Srebrnego Globu. Z kolei hiszpański duet Luis i Nando, którego członkowie od dłuższego czasu mieszkają w Polsce (Fernando – 4 lata, Luis – 8 lat), zachwyci najwyższym poziomem trików diabolo.

Wrocław nie marnuje
Organizatorzy Festiwalu, zdają sobie sprawę z tego, że organizacja wydarzeń łączy się z produkcją wielu elementów reklamowych – identyfikatorów, teczek itp. Często stają się one gadżetami jednorazowego użytku – trafiają do naszych szaf tuż po konferencji czy pokazie. Zespół CBK FAMA proponuje prosty sposób recyklingowania smyczy festiwalowych. „Stare” smycze festiwalowe, konferencyjne i firmowe można przynosić do Famy i Mediateki – organizatorzy dadzą im nowe życie podczas tegorocznej edycji Cyrkopola.

3. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE - trzydniowy Festiwal plenerowy organizowany na Psim Polu w ramach Święta Wrocławia, którego celem jest zaprezentowanie bogactwa artystycznych technik cyrkowych i teatralnych.
14-16 czerwca 2019
Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, ul. Bolesława Krzywoustego 286, 51-312 Wrocław

Zangażuj się!

#ZEROWASTE – przynieś starą smycz do Famy lub Mediateki i daj jej nowe festiwalowe życie
CYRKOWE URBAN KNITTING - wyszydełkuj cyrkowy ciuszek i ubierz swój kawałek miasta!
PARADA-GLINIADA - zaglinuj się i weź udział w paradzie! Lub wykonaj własny strój i wygraj w konkursie!
OTWARTA SCENA CYRKOWA - od tygodni ćwiczysz żonglerkę diabolo lub machasz podpaloną piłką i przed lustrem wypadasz znakomicie, ale nie masz komu się zaprezentować? Zapraszamy!
CYRKOWY PLAC ZABAW - animacje i zabawy dla najmłodszych
MASTERCLASSES - warsztaty dla profesjonalistów oraz początkujących artystów zajmujących się nowym cyrkiem

Wszystkie wydarzenia plenerowe Festiwalu są bezpłatne. Na spektakle sceniczne i warsztaty zamknięte dla profesjonalistów wstęp na podstawie biletów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama