Autor Nieznany i nowa płyta

Ewa Zając | Utworzono: 2007-12-12 10:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Formacja Autor Nieznany pochodzi z Głogowa, powstała w 2001 r. Wtedy właśnie muzycy znani wcześniej z legendarnej punkowej kapeli Orły W Kajdanach, działającej na początku lat 90., postanowili powołać do życia następny zespół, który - jak określają - był „efektem fascynacji i młodzieńczych i dążeń, które znalazły swoje spełnienie na pierwszej płycie”.

Posłuchaj, co o zespole mówią jego muzycy (materiał Polskiego Radia Wrocław):

Drugi album „Klasa nie umie nic” jest przemyślaną całością. To płyta koncepcyjna, pewnego rodzaju opowieść, którą w zamierzeniu twórców „należy słuchać, tak jakby się czytało książkę”.

Płyta jest stylistycznie zróżnicowana, co jest znakiem rozpoznawczym Autora Nieznanego. Każdy z muzyków słucha bowiem czego innego, ma inne inspiracje i wnosi to do muzyki zespołu. Jak mówią - grają „szeroko rozumianego rocka, w którym łamane są schematy, po to by nie było efektu powtarzalności i banalności”.

Niezwykle ważnym elementem są też teksty lidera grupy, gitarzysty i wokalisty Dariusza Rosińskiego, które mają nieść określone przesłanie, jednocześnie stanowiąc pewnego rodzaju zabawę literacką, pozwalającą słuchaczowi na margines dowolności interpretacyjnej.

Grupa Autor Nieznany jest właśnie po pierwszej części trasy promującej płytę „Klasa nie umie nic”. Druga część rozpocznie się w styczniu i obejmie miasta Dolnego Śląska.

Skład zespołu:

DARIUSZ ROSIŃSKI – wokal, gitara
ARTUR LECHWAR – gitara
MICHAŁ SOBÓTKO – perkusja
TOMASZ MŁYNARCZYK - bas

Reklama
Dźwięki
Materiał Polskiego Radia Wrocław o głogowskim zespole Autor Nieznany.

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.