Maksym Drabik najlepszy w Krakowie, Jakub Jamróg poza finałem

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-06-12 20:25 | Zmodyfikowano: 2019-06-12 20:25

Maksym Drabik od początku imponował szybkością i skutecznością. Młodzieżowiec Betardu Sparty wygrał pewnie swoje cztery wyścigi i już przed ostatnią serią mógł odbierać gratulacje za awans do finału. Jedynej porażki na torze w Krakowie Drabik doznał w 18. wyścigu, w którym przyjechał do mety za plecami klubowego kolegi - Jakuba Jamroga. Udany finisz drugiego z wrocławskich żużlowców w półfinale nie wystarczył do zajęcia, premiowanego awansem, miejsca w czołowej piątce turnieju. Jamróg miał słabszą pierwszą część zawodów. Brzemienne w skutkach okazały się zwłaszcza dwie "jedynki" przywiezione na początku turnieju. W ostatecznym rozrachunku żużlowcowi Betardu Sparty do awansu zabrało jednego punktu. W dodatkowym wyścigu o pozycję rezerwowego w finale Jamróg przegrał z Bartoszem Smektałą z Unii Leszno.

Maksym Drabik z dorobkiem 14 punktów wygrał całe zawody. Taki sam dorobek zanotował Oskar Fajfer ze Startu Gniezno, który przegrał jednak bezpośredni pojedynek z żużlowcem Sparty.

Tegoroczny finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu rozegrany zostanie 14 lipca na torze w Lesznie.