Burmistrz Kątów Wrocławskich z zarzutami złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego

Malwina Gadawa, BT | Utworzono: 2019-06-14 19:37 | Zmodyfikowano: 2019-06-15 08:57
A|A|A

fot. Wikipedia/Sławomir Milejski

Jako pierwsza informacje o zarzutach dla Łukasza Z. podała Gazeta Wyborcza. Burmistrz Kątów Wrocławskich, jeszcze jako radny, miał nie wykazać w oświadczeniu majątkowym długów w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, a zgodnie z przepisami każdy, kto składa oświadczenie majątkowe musi wykazać swoje zobowiązania powyżej 10 tys. zł. Łukasz Z. w rozmowie z Radiem Wrocław nie chciał szerzej komentować zarzutów. W całej sprawie dopatruje się tła politycznego, bowiem mówi, że doniesienie złożył opozycyjny radny. Dodaje, że o wszystkim zadecyduje sąd.

Jeśli sąd wyda prawomocny wyrok skazujący, to mieszkańców gminy Kąty Wrocławskie czekają nowe wybory. Po raz kolejny będą musieli wybrać burmistrza. W przypadku wyroku skazującego obecny włodarz nie będzie mógł wystartować.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~79F
2019-08-09 17:41:54
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
szczawik myślał że złapał stołek to jest nie do ruszenia, już pokazał swoja władze zwolnieniami......
~Wwww
2019-06-17 19:36:40
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ładnie nas oszukal
~Mieszkaniec
2019-06-17 16:48:28
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -3
A może tak czas najwyższy przyjrzeć się kilku radnym ze starej ekipy .
~Walek
2019-06-15 16:11:02
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 5
Mnie poza samym składaniem fałszywego oświadczenia zaciekawił wątek opinii dwóch biegłych psychiatrów, na które czeka prokurator. O pracy i osiągnięciach obecnej "ekipy" nie będę się wypowiadać, nie ma o czym. Poza aktywnością na fb jest pustka, a raczej przejadanie osiągnięć poprzedników.
~Zły na nieuczciwych
2019-06-15 12:19:58
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -2
Wybitnie najlepszy z najlepszych, i jedyny z dotychczasowych urzędników gminy z postawionym zarzutami za świadome zatajenie swoich prywatnych dokonań w prowadzonym biznesie. To tylko na dziś zarzuty nie wyrok, ale raczej dla tak dużej i bogatej gminy nie jest najlepszy gospodarz. Chciałbym się mylić, ale fakty są nieubłaganie, podejmowanie decyzji kluczowych dla gminy leży, młodzi ludzie rezygnują z pracy w urzędzie, problemy zastanę nadal rozwiązywane są jedynie na FB, kwitnie za to propaganda sielskiej gminy z pełną gama imprez które wielu mieszkańców nie angażują. Są one ważne ale nie jako główne punkt zaonterowania gospodarza, bo gdybyśmy takiego mieli w domu to pewnie zostałby w podskokach przegoniony. A dla zorientowanych zachęcam do napisania chociaż trzech decyzji ważnych dla gminy które nasz gospodarz z aktywna grupa swoich radnych podjął w czasie 7 m-cy urzędowania. Nie jest istotne jak to robił ten co już nie rządzi, ale oceniajmy rzecz bieżące bez wycieczek że ktoś kiedyś ukradł kostkę z chodnika.
~woj
2019-06-15 11:42:37
z adresu IP: (81.219.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jak to jest? Burmistrz Kątów Wr. złożył fałszywe oświadczenie majątkowe, a śp. P.Adamowicz tylko się pomylił (trzy razy chyba).
~Bo66
2019-06-15 10:16:33
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
P.Czeslawie nie odpuszczać. Pozdrawiam.
~gąsior
2019-06-15 07:24:09
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -4
Ja tak przy okazji mam pytanie. Gdzie się podziała kostka granitowa z ulic, 1 Maja, Mireckiego, Wrocławkiej, Popiełuszki. Oraz kostka bazaltowa 4x4 cm. z chodnika przy ul. 1 Maja. Odcinek Dom Dziecka do stacji PKP? Szukamy a może ktoś wie ?
~Gąsior
2019-06-15 06:58:56
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
Zataił długi, ale przestępstwo coś strasznego.???? Starzy włodarze czepiają się bo trudno pogodzić się z utratą koryta. Oglądając sesję widać to jak na dłoni. Myślą o nowych wyborach i ponownym powrocie do koryta. Myślę jednak że nasi mieszkańcy w przypadku nowych wyborów, nie zagłosują już na żadnego z nich. Andrzej
~Nowy
2019-06-14 23:35:44
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
A to dobrze że ma zarzuty czy nie. Bo się pogubiłem w opiniach? Ktoś położył świnie, fake news zy co?
~Miśka
2019-06-14 22:20:00
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 0
Panu Pudlikowi marzą się ponowne wybory, oj marzą. Przegrana ekipa (Kopeć, Wojciechowski) nie odpuszczają. Antoniemu wydawało się, że będzie burmistrzem na wieki wieków. Żenada. Poczekajcie Panowie na werdykt sądu, bo dzisiaj Wasza radość jest przedwczesna.
~Mieszkaniec
2019-06-14 22:12:32
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
Haha , mozna bylo sie spodziewać tego. Czekamy na kolejne newsy. A takich nie brakuje
~Znajoma sprawa
2019-06-14 20:52:24
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pan Pudlik od samego początku wyborów rzucał kłody pod nogi Panu Łukaszowi, nie bez powodu chce się zniszczyć nową władzę. Jest sporo spraw związanych z nie tylko tym radnym oraz poprzednim burmistrzem którymi powinna się zainteresować prokuratura.
~BO66
2019-06-14 20:46:26
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: -5
BARDZO,BARDZO DOBRY.NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH
~Pola
2019-06-14 20:11:15
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: -2
To dobry Burmistrz! . Ciekawe co radny ma na sumieniu.