Wrocław: Nieprawidłowości w żłobku na Brylantowej

Justyna Kościelna | Utworzono: 2019-06-27 14:59 | Zmodyfikowano: 2019-06-27 15:05
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. Pixabay

- Dostrzegliśmy dwa uchybienia - mówi Anna Bytońska z magistratu:

O tym, że w żłobku źle się dzieje, urzędników poinformowała Nina Węgrzyńska, której dziecko było w placówce trzy dni. - Z ukrycia obserwowałam, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami, i to, co zobaczyłam, wstrząsnęło mną. Dzień później poprosiłam o udostępnienie monitoringu i moje wszystkie obserwacje oraz obawy się potwierdziły - mówi kobieta:

Nagrania z  monitoringu oglądała też Natalia Bujak, zaniepokojona odparzeniami u dziecka. - Maluchy były właściwie puszczone samopas, nikt nie organizował im czasu. Przez cały dzień nie miały też mytych rąk ani buzi, nie wspominając o zmianie pieluch - mówi kobieta zastrzegając, że lista uchybień jest dłuższa:

Zdaniem właścicielki żłobka Marty Solarskiej-Kasprzyk tylko dwoje rodziców - Nina Węgrzyńska i Natalia Bujak - miało uwagi, a reszta jest zadowolona. - Te dwie panie, które są koleżankami, chcą zdyskredytować placówkę i pracujące w niej osoby. Odgrażały się, że sprawą zainteresują media. Moim zdaniem nie w taki sposób powinno załatwiać się konflikty - mówi Marta Solarska-Kasprzyk, jednocześnie przyznając, że zaobserwowane na monitoringu zachowania opiekunek nie były dobre. Dwie z nich zostały zwolnione. 

- Nie mam sobie nic do zarzucenia - dodaje właścicielka:

O możliwych nieprawidłowościach w Bajkowych Ludkach jako pierwszy napisał portal Onet.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Mama
2019-06-29 11:20:46
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bardzo dobrze Panie zrobiły idąc z tym do mediów. Ja 4 lata temu również zgłaszałam szereg nieprawidłowości do urzędu i gdzie się dało. Robiłam to kilkukrotnie również po wypisaniu dziecka z placówki na Czaplińskiego. Telefony, osobiście, jak również pisemnie. Nie odpowiedzieli i nie zrobił właściwie nic. To nie żłobek. To przechowalnia dla dzieci. Nie omieszkam skontaktować się również z dziennikarzem bo mam gruba teczkę związana z Bajkowymi Ludkami. Takie placówki powinni zamykać!!!
~niki
2019-06-28 21:02:36
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 1
* pracodawca ma obowiązek kontrolować pracę podwładnych * jest monitoring, wiec ma narzędzia do kontroli pracowników * spostrzegawcza mama ( trzy dni obserwacji i reakcja ) ruszyła sprawę. * monitoring potwierdza przypuszczenia mamy, a dyrektorka im nie zaprzecza * odparzeń, brudnych rączek i pełnych pieluch tez nikt sobie nie wymyślił (dyrektorka nie zaprzecza) * rodzice pozostałych dzieci nie widzą problemu * ponieważ przyznając się że problem był stawiają się w pozycji ... no sami nazwijcie rodziców którzy mają dobrobyt dziecka tak głęboko w .... argumentując pewnie (tylko przypuszczam) -oby pozbyć się "gnojka" na parę godzin -no przecież żyje -a nic nie wiedziałam, nic nie słyszałam, ot odparzenia, że płacze idąc do przedszkola, to przestanie, przywyknie *a jeszcze argument dyrekcji i rodziców, że bliskie przyjaciółki rozmawiają ze sobą o wątpliwościach na temat standardów opieki w żłobku i razem podejmują działania w trosce o maluchy ... ... tak to spisek, tak koniecznie, bo jak nie zdyskredytujemy, nie zmieszamy z błotem tych dwóch kobiet to wyjdzie na to że mamy własne dzieci głęboko w d.... że ustami wielkie "G" wychodzi.
~Kaja
2019-06-28 14:20:24
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Do llor Gdyby nie - być może pani/pana zdaniem przebiegłość tej mamy - nie dowiedzielibyśmy się o jakości opieki w tym miejscu. Monitoring mówi za wszystko.
~Jala
2019-06-28 14:12:22
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
To skandal co się tam wyprawia. I jeszcze ta buta dyrektorki w obliczu takich dowodów jak nagranie z monitoringu. Krzywda dzieci , które są przecież tak bezbronne może pozostawić ślad w ich psychice. Oby tak się nie stało. Ciekawe jak długo trwał ten proceder i ile dzieci było poddanych tym tzw działaniom opiekuńczym tych tzw opiekunek.
~Mama z Brylantowej
2019-06-27 21:41:00
z adresu IP: (195.22.xxx.xxx)
Ocena: 3
Szkoda, że pani redaktor nie miała wczoraj ochoty porozmawiać z innymi rodzicami, łatwiej było przepisać tekst z onetu. Gdy wypowiedzieliby się pozostali rodzice nie byłoby sensacji?
~wrocławianin
2019-06-27 19:48:00
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zaistniałą sytuacja świadczy o tym, że Sutryk nie monitoruje co się dzieje w żłobkach, przedszkolach i jak są spożytkowane pieniądze podatników.
~klk
2019-06-27 19:40:15
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 1
nie pierwszy i nie ostatni
~Mama Lucynki
2019-06-27 19:02:24
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Moja córka chodziła do żłobka bajkowe ludki na osiedlu malowniczym. pewnego dnia mąż odebrał córkę ze żłobka i gdy wróciłam z pracy zobaczyłam że ma cały rączki pogryzione. Na obydwu rękach były ślady w sześciu ugryzień.gdy następnego dnia przyszłam do pani zapytać co się stało panie były zdziwione i nie wiedziały skąd ugryzienia na ciele dziecka.dopiero pani która przyszła na drugą zmianę powiedziała że gdy miła dziecko w porze obiadu również zauważyła ugryzienia i że to prawdopodobnie jakiś chłopczyk pogryzł moją córkę w piaskownicy.poprosiłam od dyrektorki placówki o nagrania z monitoringu jednak ich nie uzyskałam okazało się że plac zabaw jest nie monitorowany.córka chodziła do tego żłobka przez około miesiąc po tym czasie została z niego wypisana. Ogólnie nie polecam panie nie reagują na płacz dziecka i nie interesują się co się z nim dzieje.
~gosc
2019-06-27 17:36:09
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
We Wrocławiu i zapewne tez w innych miejscowosciach takze i szkołach i swietlicach,bibliotekach szkolnych pracuja ludzie bez kompetencji, i to głowny powod.Osoby tam pracujace maja nie kompetencje a KONEKSJE z dyrektorami ,ksiegowymi itp. tych placowek.Jak tak dalej bedzie to NIC z tego nie bedzie POZA pitoleniem, ze mamy np."uwziely sie" na dyrekcje i niefachowx personel.SKANDAL
~Mama
2019-06-27 17:35:42
z adresu IP: (5.184.xxx.xxx)
Ocena: -1
Moje dziecko chodzi do żłobka BL od początku jego istnienia. Jestem bardzo zadowolona ponieważ moje dziecko jest zadowolone co widać po rozwoju i uśmiechu:). Zmieniając żłobek z prywatnego na BL najbardziej obawiałam się o Panie bo uważam, że jest to bardzo ważne aby ktoś kompetentny się zajmował dziecmi. Po krótkim czasie okazało się , że są bardzo sympatyczne, empatyczne i miłe. Z tego co wiem dwie Panie, ktore nie opiekowały się należycie dziećmi zostały zwolnione. Słabo, że inni rodzice się nie mogli wypowiedzieć przed "artykułem":)
~Lech
2019-06-27 17:01:10
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ta placowka jest w nowym budynku , z klimatyzacją, podjazdami, olbrzymią szatnią i salami , pozazdrościc i moze w tej zazdrosci jest nagonka. Dziennikarze przed pisaniem artykulikow na podstawie facebooka powinni pomyslec o pozostalych dzieciach i rodzicach. A miastu wroclaw brakuje na wszystko kasy , popatrzmy na mpk , zabraklo kilkunastu milionow , autobusy są zatrzymywane przez kontrole ,moze trzeba jakos zebrac pieniadze
~X-Man
2019-06-27 16:13:04
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wierzchołek góry lodowej, w każdej placówce oświatowej znajdą się takie uchybienia. Przedszkola mają problem z pracownikami, nikt normalny nie chce iść pracować do żłobków i przedszkoli. Za małe pieniądze, za dużo obowiązków i za duża odpowiedzialność.
~llor
2019-06-27 15:33:39
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: -2
Pani Natalia Bujak najpierw pisze na forum, że chce rozwiązać umowę ze złobkiem, bo nie potrzebuje za niego płacić przez wakacje (umowy nie można wypowiedzieć 4 miesiące przed jej końcem czyli 31.08.2019). Następnie zastanawia się jak skorzystać z zapisu o rozwiązaniu umowy z winy żłobka i zaczyna szukać podstawy do tego rozwiązania w monitoringu. Szkoda, że dziennikarz od artykuł z onetu (przepisany w słowo w słowo post p. Natalii) nie znalazł już czasu na przeczytanie komentarzy czy też opinii innych rodziców z tej dokładnie placówki, którzy są z niej zadowoleni.
~sluchacz
2019-06-27 15:13:59
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -4
Miasto wstrzymuje dotcje po tym jak kilka dni temu przyznało kolejne, hmm..., a te dwie Panie to czasem nie z konkurencji?