Wrocław: Jacek Sutryk zapowiada powrót nocnych tramwajów

Malwina Gadawa, jk | Utworzono: 2019-07-06 07:52 | Zmodyfikowano: 2019-07-06 08:16
A|A|A

POSŁUCHAJCIE, CO O POMYŚLE MÓWI JACEK SUTRYK:

Urząd w ten sposób chce też zadbać o bezpieczeństwo wrocławian, którzy późno wracają do domu. Ewa Wolak, szefowa klubu Koalicji Obywatelskiej kibicuje wrocławskiemu magistratowi:

Decyzję Jacka Sutryka chwali także Sergiusz Kmiecik z opozycyjnego klubu PiS, choć przypomina, że stan wrocławskich torowisk nie jest najlepszy: 

Część wrocławian cieszy się z pomysłu wrocławskiego magistratu:

Są też jednak tacy, którym zapowiedź Jacka Sutryka nie podoba się:

Sonda

Czy nocne tramwaje powinny wrócić?

Ta sonda już się zakończyła.
Tak
73%
Nie
27%

Reorganizacja nocnej komunikacji zbiorowej to zadanie, które znalazło się na kolejnej, kwartalnej liście Jacka Sutryka - koncepcję mamy poznać do końca września. Prezydent myśli nie tylko nad wydłużeniem czasu kursowania niektórych linii tramwajowych, ale też nad zwiększeniem liczby nocnych autobusów przegubowych, które będą mogły zabrać więcej pasażerów. Data wprowadzenia zmian nie jest jeszcze znana.

Nocne linie tramwajowe zlikwidowano we Wrocławiu 16 lat temu. Powodem były protesty mieszkańców skarżących się na hałas, który powstawał w trakcie przejazdu składów. Tramwaje zastąpiły autobusy. Dzięki rezygnacji z nocnych kursów wprowadzono też nocne przeglądy torowisk i sieci trakcyjnych.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~MPK nocne czy wodne?
2019-07-12 23:38:34
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
Sutrykowi już się myli co obiecał , ostatnio wodne tramwaje lansował. Póki co niech torowiska i tabor ogarną, bo zdezelowane wszystko jest.
~////
2019-07-11 09:21:52
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: 5
w tym sęk że w nocy wszystkie trasy tramwajowe są pokryte trasami autobusów , a hałas jaki tworzą tramwaje jest dużo większy od tego jaki przy kursach autobusów . miałem pod domem nocne tramwaje i więcej tego nie chcę .
~black
2019-07-08 08:30:02
z adresu IP: (213.241.xxx.xxx)
Ocena: -2
Dobry pomysł. Pracuję aktualnie w Poznaniu, gdzie w tygodniu oprócz nocy pon/wt kursuje linia 201, odpowiednik dziennej linii 16, łącząca dwa duże osiedla: Sobieskiego z Franowem. U nas mogła by się sprawdzić np. nocna wersja "10" (wschód-zachód miasta) lub "7" (północ-południe miasta). Ta druga z modyfikacją o np. Dworzec Główny i Galerię Dominikańską... Ważne, żeby projektowane trasy nie pokrywały się z trasami autobusów nocnych - to będzie miało większy sens.
~Rower czy hulajnoga, noga
2019-07-07 15:50:48
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jacku daj mi na taxi bym wrócił o 1-2 do domu jak z obornickiej tak i z zajezdni tramwajowej....
~Fred
2019-07-07 11:13:08
z adresu IP: (5.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wyduzenie kursowania dziennej komunikacji to bardzo dobry pomysl, zaaplikujemy dobry standard z innych krajów. Jak ma przywrocenie nocnych tramwajow podniesc bezpieczenstwo? Autobusy nocne wjezdzaja wglab osiedli, natomiast do przystanku tramwajowego wiekszosc mieszkancow ma dalej jak do autobusowego. Moim zdaniem przywrocenie nocnych tramwajow jest niecelowe.
~szah
2019-07-07 10:58:15
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: -4
Czy nocne tramwaje powinny wrócić? - 74% głosów w sondzie jest na TAK, czyli jak widać wrocławianom się ten pomysł podoba.
~Kot sutłyka
2019-07-07 01:25:44
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 19
Niech sobie hałasuje tymi swoimi nocnymi tłamwajami pod swoim domem jak taki mądły...
~napiłsudskiegomieszkam
2019-07-06 23:38:38
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 9
NIE !!!!!!!!!!!!!!! Gdy pod oknami naszego budynku przejeżdża duży tramwaj / mniejsze też są - stare tramwaje / trzęsie się cały budynek . To jakiś absurd. Czy wyspać się i odpocząć mamy w pracy ???
~Sutryk ma kota
2019-07-06 17:14:45
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 22
n/t
~Cisza nocna
2019-07-06 16:41:41
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 18
Jak głośny jest tramwaj a jak elektryczny autobus?
~Ann0lis
2019-07-06 14:53:16
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 18
Najpierw remont torowisk.Jadące tramwaje nawet przy szczelnie zamkniętych oknach nie dają spać. Awarie na Biskupinie zdarzają się coraz częściej.
~jon
2019-07-06 14:37:17
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 18
to jakś paranoja z tym i tramwajmi.Jestem przeciw
~Basior
2019-07-06 13:38:45
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -9
Świetny pomysł! Wroclaw się bawi nocą. Wrocław wraca do domu tramwajem. 1-2 to dobra godzina na powrót!
~Ewa
2019-07-06 13:03:06
z adresu IP: (213.5.xxx.xxx)
Ocena: 19
Najpierw to niech torowiska wyremontuja bo codziennie jakąś awaria...
~Bahtu
2019-07-06 12:54:44
z adresu IP: (84.148.xxx.xxx)
Ocena: 18
Nigdy!!!!! Nocne tramwaje da hałaśliwe i w centrum miasta nie będzie można odpocząć podczas snu.Czy Prezio pomyślał jaka krzywdę robi pracującym i tym którzy źle śpią przez hałasy!!!! Skandal.Ta grupa ci się bawi niech wraca busami taxi lub hulajkami.
~Wrocławianin
2019-07-06 12:35:20
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 14
Jak będzie zbyt wielki hałas podam Prezydenta Sutryka do sądu.Przed powrotem nocnych tramwajów MUSZĄ być poprawione torowiska!!!
~Ziętek
2019-07-06 12:27:40
z adresu IP: (185.13.xxx.xxx)
Ocena: 9
Tylko kto będzie prowadził te tramwaje w nocy jak w dzień brakuje już motorniczych , ogłaszają się ,że szukają pracowników ale za takie psie pieniądze to niech sobie Sutryk sam jeździ.
~wrocławianin
2019-07-06 12:25:31
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 19
Co tam nocne kursy! Mnie interesuje kiedy zostanie sprzedany lub rozebrany stadion. Czas też skończyć z marnowaniem pieniędzy na kopaczy. Miernoty sprowadzane za grube pieniądze nigdy nie przyciągną na mecze Śląska tłumy wrocławian. Za to na mecze wychowanków Śląska Wrocław kiedyś chodziły tłumy.
~1 rano :D
2019-07-06 11:51:57
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 14
Haha 1 rano :D Takie linie nocne to przecież mamy już... Grunt to "trafiony nagłówek" a reszta bzdet o czymś co było przez cały czas :D
~Yogi
2019-07-06 10:02:04
z adresu IP: (80.68.xxx.xxx)
Ocena: -28
Nareszcie mamy prezydenta z prawdziwego zdarzenia. To juz ktoras z kolei decyzja, pozwalajaca na wygodniejsze zycie mieszkancow miasta. Jacek, jestes konkret facet !
~666
2019-07-06 09:58:49
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 8
Byłoby ok.Tylko ci Uraincy i Arabowie dokuczaja nawet w dzien. Wiecej kontroli nad nimi zwłaszcza Krzyki i Srodmiescie.gStare Miasto.
~qqq
2019-07-06 09:14:09
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 21
"Dzięki rezygnacji z nocnych kursów wprowadzono też nocne przeglądy torowisk i sieci trakcyjnych." Z których jak widać nic nie wynika :)