Szpadzista z Wrocławia drugim polskim medalistą Letniej Uniwersjady

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-07-06 10:00 | Zmodyfikowano: 2019-07-06 10:00

Losy decydujących walk student WSH Wrocław rozstrzygał w samych końcówkach. W 1/8 finału Polak pokonał Francuza Luidgi Mideltona zaledwie jednym punktem 15:14. W ćwierćfinale okazał się lepszy od reprezentanta gospodarzy Valerio Cuomo 15:12 i tym samym mógł być już pewny medalu. 

– Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zdobyć medal, szczególnie, że jestem po raz pierwszy na Uniwersjadzie. Moje walki dzisiaj był bardzo zacięte, mierzyłem się z agresywnymi zawodnikami i musiałem dostosować się do moich przeciwników, ale udało mi się wygrać te pojedynki – powiedział Wojciech Kolańczyk.

W półfinale Polak uległ Czechowi Martinowi Rubesowi 13:15 i zdobył tym samym brązowy medal. Mimo dobrego początku Kolańczyka w środkowej części pojedynku inicjatywa należała do jego przeciwnika.

– Dzisiaj Czech okazał się lepszy. Niestety popełniłem kilka błędów, które przeciwnik wykorzystał – mówił szpadzista z Wrocławia.

Brązowy medal Uniwersjady w Neapolu to kolejny międzynarodowy sukces reprezentanta Polski. Przed miesiącem Wojciech Kolańczyk został wicemistrzem Europy do lat 23, pokonując między innymi Francuza Mideltona i Czecha Rubesa.

To drugi medal biało-czerwonych na Uniwersjadzie. W czwartek Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska zwyciężyły w strzeleckiej konkurencji karabin pneumatyczny 10 m.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.