We Wrocławiu działa już nowy buspas. Autobusy jadą szybciej przez Podwale

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2019-07-21 13:14 | Zmodyfikowano: 2019-07-21 13:36
A|A|A

Fot. archiwum Radia Wrocław

W tym rejonie poprowadzono 5 linii autobusowych, czyli A, D, 106, 148 i 149, które w szczycie kursują co 7 i pół minuty lub co 15 minut. Badania ruchu wykazały, że największym problemem w tej części miasta były tworzące się zatory komunikacyjne, które uniemożliwiały przejazd autobusów i powodowały duże opóźnienia na trasach pojazdów.

Kierowcy nie powinni jednak mocno ucierpieć. Bo wciąż mają dwa pasy ruchu do jazdy w stronę Świdnickiej, busy kursują wydzielonym trzecim - skrajnym - z prawej strony.

Przeczytaj też:

We Wrocławiu zacznie działać kolejny buspas. Tym razem na Podwalu

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jan
2019-07-22 01:36:41
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 13
Ludzie to jest XXI wiek, a nas na rowery chcą wsadzić jak w komunistycznych Chinach, albo pieszo mamy zasuwać jak w średniowieczu. Dróg i parkingów nie chcą budować. Po tych buspasach elita będzie jeździć, a reszta będzie stać w gigantycznych korkach.
~gośc to wazne
2019-07-22 00:09:03
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Toz Pawlak Witia wierzchem jechal na kocie w filmie "Sami swoi"
~anka
2019-07-22 00:06:40
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 7
Buspas a niech ten co to głuPOte wymyslił ma BYPASSY TO POjezdzi tramwajem wodnym P. prezydenta Sutryka albo na Jego kocie hepgehe. Bedzie Bezpiecznie blisko ziemi
~Koleina
2019-07-21 22:03:37
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 1
A jak tam nowe lokale przy Grabiszyńskiej? Ile ich powstanie w latach 1990-2027 a ile miejsc parkingowych?
~Dodo
2019-07-21 21:14:53
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dramat jak ten na Grabiszyńskiej.
~******
2019-07-21 21:12:10
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wspólczuję mieszkańcom tego odcinka ul. Podwale oraz spacerowiczom nad fosą, dołączyli do szczęśliwców z Traugutta, Grabiszyńskiej i.t.p.
~TenOn
2019-07-21 20:42:50
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 9
Ale wy ludzie nie domyślne jesteście przcież magistratowi chodzi o to żebyśmy się na drezyny przesiedli... :)
~hahaha
2019-07-21 20:35:45
z adresu IP: (193.218.xxx.xxx)
Ocena: 4
fantastyczna wiadomość !!! Mam nadzieję że wspomniana poniżej szefowa da przykład pozostałym Wrocławianom - oczywiście wierzę że pracując na tym stanowisku mieszka w granicach miasta Wrocław, porusza się komunikacją miejską lub i na rowerze, dając świetlany przykład !!! Wierzę też że poza ekipami serwisowymi pozostała część ZDIK również podążą tą drogą !!! A Pan prezydent i magistrat do pracy jeździ w najgorszym razie rikszami ? Auć, chyba uderzyłem się w głowę,,,
~Gość
2019-07-21 20:01:37
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -4
I bardzo dobrze! Im więcej buspasów tym mniej będę stał w korkach. Oby tak dalej. Prócz mnie i mnie podobnych, czyli kierowców normalnie jeżdżących po tych buspasach, bo i tak nikt tego nie egzekwuje, wiadomość na pewno ucieszy też motocyklistów (BTW, widział ktoś kiedyś motocyklistę stojącego w korku jak buspas był z boku?). Pozdrawiam. Każdy normalny człowiek już dawno zauważył by, że normalne pasy są dla frajerów a buspasy dla kolegów. Kiedyś stałem, jak inni frajerzy, w korkach a z boku po buspasach śmigali motocykliści i ci co już dawno zauważyli co i ja w końcu zauważyłem. Na Reymonta, Traugutta codziennie mijało mnie takich kilku. Czułem się jak frajer. Teraz dołączyłem do nich i śmieję się z was, frajerów, że stoicie w tych korkach! Buahahaha. Śmigam teraz tak sobie obok was i się z was śmieję! I tak mnie nikt nie złapie, bo niby kto miałby to zrobić?:) Buahaha. A wy frajerzy stójcie i ciepcie! Wiecej buspasów! Więciej!
~Stanley
2019-07-21 18:23:16
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 8
O "mądrości" decyzji i szefowej inżynierii miejskiej we Wrocławiu krążą legendy przypominające czechosłowacki serial "Nemocnice na kraji mesta"....
~no tak
2019-07-21 18:05:17
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 11
a auta stoją w korkach i kopcą 100 razy wiecej spali. Jaki bez mózg to wymyśla?? Niedługo na A4 zrobią buspas !!!1
~Ten tego...
2019-07-21 14:30:38
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 10
Ciekawe, czy na tym buspasie, zmieści się autobus? Znając naszych wrocławskich fachowców od zwężania ulic, to jestem pewien, że będzie z tym problem... Zwłaszcza na łukach tej drogi i przy obstawionych autami chodnikach.