W komputerze się mieszczą, w rzeczywistości już nie

Joanna Jaros, PP | Utworzono: 2019-07-24 17:20 | Zmodyfikowano: 2019-07-24 17:20
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Kierowcy muszą sporo manewrować, aby tamtędy przejechać przyznaje Waldemar Węgłowski, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej:

Kierowcy MPK sugerują, że problem rozwiązałoby zlikwidowanie parkingu zlokalizowanego przy prawej stronie jezdni.

Urzędnicy podtrzymują natomiast, że decyzja o pasie jezdni dla autobusów w tym miejscu była dobra i dodają, że zbadali to wcześniej przy użyciu symulacji komputerowej - wyjaśnia Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej:

Kierowcy zgłosili swoje uwagi w urzędzie miasta. Urzędnicy mają przyjrzeć się uważnie sytuacji drogowej na tym odcinku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kokon
2019-07-25 11:55:54
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
A może w końcu tramwaje wodne Panie Sutryk??
~rafka
2019-07-25 11:02:33
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 5
Symulator przejezdności nie uwzględnił parkowania, ponieważ jest tam ono nielegalne. Na początku tego odcinka Podwala jest zakaz zatrzymywania się i obowiązuje aż do legalnych płatnych miejsc postojowych. Najwyraźniej oprogramowanie nie miało funkcji "Polska", które dodatkowo uwzględnia parkowanie w miejscach niedozwolonych ze względu na brak egzekucji prawa.
~Sutryk ma kota
2019-07-25 10:16:53
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na symulację komputerową wydano 1 000 000 zł? A na Radio Wrocław tylko 200 000 zł (ktoś musi nagłaśniać sukcesy Sutrycze). Pomijając "inteligentny system" za bodajże 17 000 000 zł. Sutryk ma gest. Do tego tęczowe pasy.
~pasażer MPK
2019-07-25 08:26:50
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Kwalifikacje, doświadczenie, chęci, koncentracja, sumienność kierowców MPK są różne. Widać to po tym jak podjeżdżają do platformy przystanku. Jeden stanie 10 cm od platformy, ale większość pół metra po kilku godzina pracy w skwarze. Czy ;powyższe uwzględnia ta symulacja?
~Kazimierz57
2019-07-25 06:24:49
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: -3
..muszą sporo manewrować?? Cóż, obecne autobusy-przegubowce, mają sporo udogodnień a nade wszystko WSPOMAGANIE W UKŁADZIE KIEROWNICZYM...więc w czym problem?? Proponuję wsadzić kierowcę do "OGÓRKA" I NIE SOBIE POMANEWRUJE.....Z ostatnim, DOŚWIADCZONYM, kierowcą autobusu, z Lubartowa on był, miałem kontakt w miejscowości Sosnówka, gdy wyjeżdżał autobusem z tunelu....On tak manewrował tym autobusem że, mając sporo miejsca....Przygniótł mi błotnik w pojeździe...Taka jego nać....Nawet nie mogłem mu dać w mordę....
~Flustracja
2019-07-25 06:22:33
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 4
Proponuję zacząć od siebie. I zlikwidujcie sobie gigantyczny parking przy urzędzie wojewodzkim. Pokażcie przykład jak się komunikacją zbiorową jeździ bez względu czy macie dzieci które trzeba porozwozić po szkołach i przedszkolach czy też mieszka na peryferiach lub poza miastem a pracuje w stolicy DŚ w (urzędzie) a następnie od momentu startu włączycie stopery i liczymy czas dojścia, wsiadła do mpk., Ewentualnie ze trzy przesiadki .... Pewnie zrobi się koło 8 rano. A mamy na 7. A po pracy? Oj dzieci trzeba odebrać ze szkół bo zamkną je.
~Anarchol'68
2019-07-24 23:53:49
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 9
To nie jedyne miejsce, gdzie "projektanci" "rozwiązań komunikacyjnych" ślepo zawierzyli komputerowej aplikacji, zastępując nią swój rozum...
~Jaj
2019-07-24 23:45:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Można zasypać fosę i puścić tamtędy tramwaje i autobusy, a samochody i parkingi zostawcie w spokoju
~Hehehe
2019-07-24 23:43:41
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 5
Oj tam, jak urwie się kilka lusterek to może aplikacja pójdzie po rozum do głowy?
~a cha
2019-07-24 23:34:33
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 9
to ja się pytam dlaczego mieszkańcy np. nie wybierają w referendach takich czy innych rozwiązań dla miasta ???, tylko decyduj jakiś urzędnik z uwodnionym mózgiem.
~he he
2019-07-24 23:31:40
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 7
urzędnicy teoretycy - cofamy się do czasów średniowiecza - ciemnota za burkami.
~Stop ludzkiej głupocie!
2019-07-24 23:21:09
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 2
Symulacja na komputerze, "madko i curko", do jakich paradoksów dochodzi w dzisiejszych czasach... Niepojęta niepojętność, ludzie odpowiedzialni za infrastrukturę miejską, robią komputerową symulację czy autobus przegubowy zmieści sie na pasie czy nie, skoro się jednak nie mieści, to zwolnić komputer z pracy... Teraz będą się pół roku przyglądać, Bóg wie czemu.
~Był sobie wrocław
2019-07-24 23:18:55
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ja proponuję by autobusy popłynęły fosą takie wodne autobusy zamiast wodnych tramwajów bo przecież zajebisty sutryk miał już takiego pomysła ha ha ha
~Cap
2019-07-24 22:12:54
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 5
Za chwilę wrzesień październik miasto stanie w korkach i tyle z tych bus pasów.
~Sutryk ma kota
2019-07-24 21:48:08
z adresu IP: (141.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wrocławianie wybrali Tęczowego Jacka. Gratuluję im wyboru. Jak nie zwolnią ich za notoryczne spóźnienia będą mogli wybrać Wesołego Jacka już za 4 lata.
~kierowca
2019-07-24 21:03:30
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 8
Przed godziną miałem okazję przetestować to ,,ułatwienie,, na wirażu na Podwalu Tak się złożyło ,że jechałem środkowym pasem , na lewym pasie osobówka , na prawym autobus . Było ,,na styk, Co będzie jesienią , zimą ????? Aż strach się bać. Wniosek ?????? To mózgi naszych urzędników powinny być przebadane tą cudowną aplikacją komputerową
~Roombuorack
2019-07-24 20:19:01
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 5
3a napisać kryminał PSCHEGUBOFTZE IN BRESLAU
~Hdhhd
2019-07-24 20:14:58
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie ma co się przyglądać, trzeba poszerzyć buspas, albo zlikwidować parking.
~Jerzy
2019-07-24 19:55:53
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: 9
"Kochani urzędnicy", ...decyzja o pasie jezdni na Podwale dla autobusów w tym miejscu była dobra, zbadali to wcześniej przy użyciu symulacji komputerowej. Może ICH rodzice też spłodzili po symulacji ...
~wrocławianin
2019-07-24 19:10:40
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 7
Buspas jest potrzebny, a parking należy zlikwidować.