Sztuka DAB+ w Radio Wrocław Kultura: Ewa i Stach Szabłowscy, Katarzyna Józefowicz, Irène Mélix [LIVE środa od 16:00, powtórka audio czwartek od 9:00]

| Utworzono: 2019-07-23 21:37 | Zmodyfikowano: 2019-07-23 21:38

Zapraszam na spotkanie ze Sztuką w Radio Wrocław Kultura od 16:00 w środę.

O 16:45 z Ewą i Stachem Szabłowskimi - kuratorami - porozmawiamy o wystawie "Życie wewnętrzne: Brzuch", która towarzyszyć będzie festiwalowi filmowemu 19. MFF Nowe Horyzonty. Wystawa jest naturalnym przedłużeniem cyklu filmowego poświęconego ciału i cielesności. Opowiada o powstawaniu nowego życia i fizjologicznym wymiarze tego procesu.

O 17:30 laureatka Paszportu Polityki, rzeźbiarka i autorka instalacji Katarzyna Józefowicz oraz kuratorka jej wystawy w Galerii Miejskiej opowiedzą o /między słowami w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Na wystawie prezentowane są prace z materiału ulotnego - papieru i gazet.

Na koniec temat wyjątkowy. O 18:00 z przebywającą na rezydencji artystycznej AIR Wro Irène Mélix oraz Krzysztofem Bielaszką porozmawiamy o takich uniwersaliach jak miłość, bliskość, samotność ale i wykluczenie i dyskryminacja. Irène Mélix w ramach projektu „Amour Sur Minitel” pragnie zbadać historię wrocławskiej społeczności LGBTIQ i anonsów wrocławskich lesbijek. Artystka kontynuuje badania w obszarze "queer archive" zatem dowiemy się, jak w kontekście kultury społeczności LGBTIQ plasuje się Polska i Wrocław.
Powtórka w czwartek od 9:00 do 12:00.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.