Czy seniorzy otworzą drzwi? Ministerstwo Zdrowia chce ich bezpłatnie przebadać

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 2019-07-24 07:07 | Zmodyfikowano: 2019-07-24 07:08
A|A|A

fot. Facebook (PolSenior2)

Prawie pół tysiąca dolnośląskich seniorów zostało losowo wybranych do ogólnopolskiego badania PolSenior2. Projekt, finansowany z Ministerstwa Zdrowia, jest realizowany od jesieni ubiegłego roku, ale teraz właśnie dotarł na Dolny Śląsk. To oznacza, że w najbliższym czasie pielęgniarki zapukają do wybranych osób. Czy seniorzy otworzą drzwi?

Profesor Tomasz Zdrojewski, przewodniczący Komitetu Zdrowia Publicznego PAN, tłumaczy, że przed spotkaniem będzie można zweryfikować osobę, która ma przeprowadzić badania:

W sumie w całym kraju zostanie przebadanych 6 tysięcy osób, wyniki mają posłużyć między innymi planowaniu badań profilaktycznych dla seniorów.

Materiał przygotowała Elżbieta Osowicz:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~gośka
2019-08-23 20:13:17
z adresu IP: (95.171.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gdyby to były takie badania z prawdziwego zdarzenia to dla starszych osób byłoby dobrze. Też ciekawe jakie to są badania, czy faktycznie przydatne. Teraz są firmy jak Geriamedica, które namawiają starsze osoby na płatne pakiety. U nich akurat drogie że nie wiem i to jeszcze tak zakręcą starszym człowiekiem, że podpisze umowę a potem trudno to odkręcić. Sąsiadka miała z nimi duży problem.
~milenka
2019-08-13 21:00:42
z adresu IP: (109.49.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ja juz widze jak moja babcia sie daje na takie badania namowic xD hahahahaha. ciezko ja mielismy przekonac jak w diagnostyce taki specjalny pakiet wykupilismy ale w koncu zadowolona potem byla ze wszystkie wyniki ok :)
~Wrocławiak
2019-07-24 16:01:36
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -366
Mimo waszych POwskich minusow. GŁOSUJE NA PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC. POcałuja w ..,..wójta POgrobowcy
~sswe
2019-07-24 13:46:36
z adresu IP: (46.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
to stare artykuły
~normalna
2019-07-24 13:03:52
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: 0
jakie badanie wprowadzanie sondy do nosa jest inwazyjne można uszkodzić przegrode nosowa gastroslopia czy jest własciwie dezynfekowana końcówka na choroby zakaźne? inne ile po chamsku zakaza igłą przy pobraniu krwi? tylko jakie badanie ? w jaki sposób?
~WrocLove
2019-07-24 12:02:19
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 211
Seniorze nie bądź idiotą , nie otwieraj drzwi !! Takie działanie PiS , stwarza nowe zagrożenie , możesz paść ofiarą złodzieja , mordercy itp. Tak zwana metoda ,,na pielęgniarkę ,, , seniorze bądź czujny , nie daj się wmanewrować w ,,troskę pisu o seniora,, ta pseudo troska zapewne ma drugie dno !!
~Wrocławiak
2019-07-24 10:08:32
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -215
Ja tez głosuje na PiS. PO 60-- latach Czerwonego BEZPRAWIA niech nastanie PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC. BRAWO PiS,! ! !
~Głosuję
2019-07-24 09:59:47
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: -218
Na PiS to jasne!
~popieramPIS
2019-07-24 08:16:06
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -195
Jak widać PIS dba o seniorów. Takich badań za rządów PO nie było.