Wyścig Dookoła Mazowsza - kolarze CCC tuż za podium

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-07-25 07:05 | Zmodyfikowano: 2019-07-25 07:05
A|A|A

Krótka jazda indywidualna na czas na terenie toru wyścigów konnych na warszawskim Służewcu (2,3 km) wyłoniła liderów poszczególnych klasyfikacji, ale różnice czasowe pomiędzy poszczególnymi zawodnikami czołówki były zaledwie sekundowe. Niespodziewany zwycięzca Erlend Blikra pokonał Adriana Kurka (Hurom) o dwie i Czecha Jana Bartę (Elkov-Author) o trzy sekundy.

Późniejszy triumfator startował na początku rywalizacji, a po objęciu prowadzenia długo czekał, aż na trasę ruszą faworyci. Okazało się jednak, że zarówno wielokrotny mistrz Czech w jeździe na czas Barta jak i Kurek nie byli w stanie wyprzedzić Norwega. Tuż za podium ukończyli prolog zawodnicy dolnośląskiej grupy CCC Development - Patryk Stosz (4.) i Kamil Małecki (5.), a szósty rezultat uzyskał Estończyk Norman Vahtra (Cycling Tartu), triumfator trzech etapów i klasyfikacji generalnej tegorocznego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

W czwartek kolarze ruszą na trasę pierwszego etapu, wokół Teresina (168 km). Zarówno ten jak i kolejne etapy rozgrywane będą na trasach okrężnych, a płaski teren sprzyjać będzie zawodnikom specjalizującym się w sprinterskich końcówkach. Już czwartkowa rywalizacja będzie okazją do ataku na pozycję lidera bowiem aż dwudziestu zawodników ma po prologu stratę poniżej dziesięciu sekund, a właśnie tyle wynosi bonifikata za zwycięstwo etapowe.

Wyniki prologu 62. wyścigu Dookoła Mazowsza (Warszawa, 2,3 km):

1. Erlend Blikra (Norwegia/Coop-Oester Hus) 2.42
2. Adrian Kurek (Hurom) strata 2 s
3. Jan Barta (Czechy/Elkov-Author) 3
4. Patryk Stosz (CCC Development) 4
5. Kamil Małecki (CCC Development) 4
6. Norman Vahtra (Estonia/Cycling Tartu) 4

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama