Sibiu Tour: Dolnośląscy kolarze zaczęli od miejsc w czołówce

BT, PAP | Utworzono: 2020-07-24 06:46

Zwyciężył Niemiec Nikodemus Holler z grupy Bike Aid. Podium uzupełnił Wojciech Sykała (Voster ATS Team)

Holler przejechał 2,5 km trasę prologu w czasie 3.34, obaj Polacy byli od niego wolniejsi o dwie sekundy.

Z kolarzy CCC - 15 był Szymon Krawczyk, 18 Czeczh Petr Kelemen, 97 Szymon Tracz, 98 Piotr Pękala, a 102 Dominik Górak. Z ekipy Wibatech 14 miejsce zajął Karol Kulewicz, 30 Paweł szosta, 57 Marcin Budziński, 60 Ukrainiec Anatoliy Budyak, a 82 Tomasz Budziński

Początkowo Sibiu Tour miał odbywać się od 2 do 5 lipca, stając się tym samym pierwszym wyścigiem UCI w światowym kalendarzu szosowym po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią. Organizatorzy poinformowali jednak o przełożeniu imprezy na późniejszy termin. W tej sytuacji pierwszą etapową imprezą UCI stał się 63. Wyścig Dookoła Mazowsza (15-18 lipca).

W ubiegłym roku w klasyfikacji generalnej wyścigu zwyciężył Kostarykańczyk Kevin Rivera (Androni Giocattoli-Sidermec).

Rywalizację w cyklu WorldTour rozpocznie 1 sierpnia włoski klasyk Strade Bianche.