Politechnika Wrocławska wprowadza ułatwienia dla niepełnosprawnych

Piotr Osowicz, el | Utworzono: 2019-07-28 07:56 | Zmodyfikowano: 2019-07-28 08:09
Politechnika Wrocławska wprowadza ułatwienia dla niepełnosprawnych - Fot: archiwum radiowroclaw.pl
Fot: archiwum radiowroclaw.pl

30 specjalnych urządzeń rozmieszczono na terenie kampusów Politechniki, aby ułatwić poruszanie się po nich osobom z wadami wzroku i słuchu. Urządzenia przez głośnik informują, gdzie się obecnie znajdujemy, albo wyświetlają w telefonie odpowiedni tekst z opisem miejsca. - Wystarczy ściągnąć aplikację o nazwie TOTUPOINT - mówi Marek Tankielun, szef pracowni tyfloinformatycznej na Politechnice:

Władze uczelni zaznaczają, że w razie potrzeby istnieje możliwość wezwania asysty dla osoby niepełnosprawnej, bowiem aplikacja ma zapisane numery telefoniczne do Biura Karier, obsługi stołówki czy Sekcji Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. - Jesteśmy pewni, że program się sprawdzi i już planujemy kolejne kroki - dodaje inżynier Jerzy Borowiec z Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki:

Aplikacja dostępna jest w językach polskim i angielskim. System wykorzystywany może być przez każdego, także przez osoby odwiedzające Politechnikę - wystarczy zainstalować w swoim telefonie aplikację mobilną o nazwie TOTUPOINT. Kampusy Politechniki we Wrocławiu to na razie jedyne miejsca na Dolnym Śląsku, gdzie testowane są takie rozwiązania technologiczne.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.