W Lądku Zdroju odbudowano muszlę koncertową

Bartosz Szarafin, el | Utworzono: 2019-07-28 16:31 | Zmodyfikowano: 2019-07-28 16:51
A|A|A

Fot: B. Szarafin

- Zwrócono uwagę na wszystkie detale - mówi Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka.

Remont sfinansowano z opłaty uzdrowiskowej. Wcześniej jednak należało przejąć muszlę. Burmistrz zamienił się z uzdrowiskową spółką oddając jej źródło wody CHROBRY. Do muszli trzeba było dopłacić 40 tysięcy złotych, ponieważ w jej otoczeniu znajduje się drogocenny drzewostan. To nie koniec inwestycji w tym miejscu. Gmina zainwestowała już w inkubator przedsiębiorczości, przejęła od Urzędu Marszałkowskiego Dom Zdrojowy. - A teren przed muszlą zamieni się w piękny deptak - zapowiada burmistrz Roman Kaczmarczyk.

Przejęcie Domu Zdrojowego dało gminie możliwość realizacji pomysłów, o których mówi się już od kilku lat. Teraz władze muszą tylko znaleźć źródła finansowania.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Właśnie stamtąd wróciłam
2019-08-09 23:02:39
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 0
Lądek wygląda jakby właśnie się wojna skończyła. Co druga kamienica to ruina. Pusto i smutno. Lata świetności ma dawno za sobą. Serce boli jak się na to patrzy, jak można tak zaniedbać miasto.
~Kazimierz57
2019-08-08 18:20:20
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pamiętam, pamiętam....Gdy Lądek miał "wypełnienie kuracjuszy" oraz wczasowiczów w domach Funduszu Wczasów Pracowniczych....Obsada wszędzie pełna....nawet w kafejkach - restauracjach....Żal bo to już znikło...
~dziecko we mgle
2019-08-08 09:33:27
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
brawo dla burmistrza !
~Jano
2019-07-30 09:08:44
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zakochalem sie w Ladku i marze o mieszkaniu tam kiedys
~Gwpz13
2019-07-29 22:59:52
z adresu IP: (192.166.xxx.xxx)
Ocena: 2
Muszlę wyremontowali a byc moze jutro na tym miejscu hotel wybudują! ? Basen wyremontowali a teraz burmistrz tam chce hotel stawiać. Nie ważne gdzie mieszkańcy z dziećmi będą chodzić. Ważne ,że nastepny hotel i przyjezdni będą! Śmiechu warte.
~GWpz13
2019-07-29 22:54:51
z adresu IP: (192.166.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wydaje się, że jest,, burmistrzem Zdroju". Niestety w rynku pozostaje wiele do życzenia. Lądek nie może się chwalić dobrym burmistrzem.
~Prezes
2019-07-29 18:01:16
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bardzo ładna Muszla Koncertowa. Oceniam 5+ tą Muszle Koncertową . ????????????????????????
~Nikolka
2019-07-29 15:37:29
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 0
To nie jest zbyt dobry pomysł z wystawieniem ławek na imprezy. Co amfiteatr to AMFITEATR! Lepszy komfort oglądania. Jeden drugiemu nie zasłania a płaską powierzchnia tego nie zapewnia.
~Rutek
2019-07-29 12:16:28
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 3
Własnie wróciliśmy z Lądka. Świętowaliśmy pod muszlą zakończenie Dolnośląskiego festiwalu biegów górskich. Nowa Muszla robi wrażenie. Odnośnie dojazdu z Żelazna do Lądka to należało by coś w tym kierunku zaczać działać.
~Grazyna
2019-07-29 11:09:39
z adresu IP: (89.77.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bardzo sie ciesze ze to zrobiono
~Oriana
2019-07-29 09:30:11
z adresu IP: (176.111.xxx.xxx)
Ocena: 1
Uwielbiam Lądek i bardzo się cieszę - ten amfiteatr jest przepiękny. Mam nadzieję, że Dom Zdrojowy także zostanie odrestaurowany.
~Bożena
2019-07-28 23:44:30
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ładny jest odnowiony amfiteatr tylko nic się w nim nie dzieje tak było w lipcu. Ale w pierwszej kolejności należy zadbać o dojazd do tego pięknego uzdrowiska.wlasnie wróciłam i z Lądka Zdrój do Kłodzka jest fatalny dojazd brak PKP częstych połączeń autobusowych co odstrasza kuracjuszy i turystów
~Luc
2019-07-28 23:40:59
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Byłem tam w 2018 październik w sanatorium to już remontowo niech służy długo! pozdrawiam Lądek Zdrój