Wrażenia po pierwszym weekendzie 19. MFF Nowe Horyzonty [POSŁUCHAJ]

Jan Pelczar, BT | Utworzono: 2019-07-29 08:13 | Zmodyfikowano: 2019-07-29 08:16

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

Po pierwszym weekendzie Nowych Horyzontów, spytaliśmy uczestników festiwalu, co podobało się do tej pory najbardziej. Sporo dobrych słów trafia pod adresem filmu, który otworzył tegoroczny festiwal filmowy we Wrocławiu

- "Portet kobiety w ogniu" zrobił na mnie ogromne wrażenie i bardzo mnie wzruszył. Uważam, że był filmem bardzo "w punkt" jeśli chodzi o początek festiwalu. Odniósł się też do tego co powiedział Marcin Pieńkowski "kino to wolność". - mówi jedna z uczestniczek festiwalu.

- "Portret kobiety w ogniu" mnie bardzo zachwycił - sensualność, ruchy, zdjęcia - trudno było oderwać wzrok, nie mogłam się otrząsnąć z tego wszystkiego. Teraz wyszłam z pełnej wersji "Oni", nie widziałam tej skróconej, ale ta mi się bardzo podobała, ludziom chyba też, bo na sali była taka fajna atmosfera.
o początek festiwalu i też mocno się odniósł - dodaje inna z uczestniczek Nowych Horyzontów.

„Portret kobiety w ogniu” po festiwalowej premierze powróci do polskich kin w październiku.

Kinomani komplementują też „Ból i blask” Pedro Almodovara z nagrodzoną w Cannes kreacja Antonio Banderasa:

- Nowy Almodovar. Właśnie obejrzałem i jest to niesamowity film. Tak dobrze przemyślany i skonstruowany aktorsko, że teraz nie wiem jak pójść na następny film i nie być rozczarowanym.

W najbliższych dniach kolejne festiwalowe pokazy nowego Almodovara. 30 sierpnia film wejdzie do kin w całej Polsce.

Dziś na Nowych Horyzontach polska premiera zwycięzcy tegorocznego Sundance – filmu The Souvenir.

Oprócz najnowszych premier z całego świata na festiwalu można zobaczyć także klasykę kina. Okazuje się, że szczególnie najmłodsi stażem widzowie festiwalu doceniają możliwość obejrzenia uznanych dzieł na dużym ekranie:

- "Opętanie" Żuławskiego. Miło było zobaczyć go w kinie. Świetna okazja, żeby odświeżyć sobie starsze kino. Zupełnie inaczej patrzy się na film kiedy ogląda się go na wielkim ekranie.

Wydarzeniem tegorocznych Nowych Horyzontów będzie światowa premiera „Mowy ptaków” – filmu zrealizowanego według ostatniego scenariusza pozostawionego przez Andrzeja Żuławskiego. Film wyreżyserowany przez jego syna Xawerego zostanie pokazany po raz pierwszy w czwartek 1 sierpnia o 18:30.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.