CHROMA: KSIEGA KOLORÓW

Dagmara Chojnacka, Wojciech Janicki | Utworzono: 2019-07-29 22:37 | Zmodyfikowano: 2019-07-29 22:38
CHROMA: KSIEGA KOLORÓW - BTW/ Teatr Capitol
BTW/ Teatr Capitol

Najpierw słów kilka z wyjątkowym bohaterze (zachęcam - warto sobie przypomnieć, lub poznać!)

 

 

a tu już recenzja spektaklu, trochę gorzka, ale oceńcie sami:

 

 

Info teatru:

Chroma: Księga kolorów. Światowa prapremiera
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty przygotowuje światową prapremierę spektaklu „Chroma: Księga kolorów” według książki Dereka Jarmana. Eseje o kolorach, napisane przez wybitnego brytyjskiego reżysera, kultową postać lat 80. i 90., są niezwykłą pieśnią pochwalną na cześć życia, a zarazem spowiedzią, testamentem i pożegnaniem ze światem – Jarman pisał tę książkę, umierając na AIDS i tracąc wzrok.

Wrocławską „Chromę” reżyseruje Rafał Matusz, muzykę pisze Piotr Dziubek, multimedia przygotowuje Zachariasz Jędrzejczyk, ruch sceniczny – Małgorzata Fijałkowska. Autorem polskiego przekładu książki i współdramaturgiem spektaklu jest Paweł Świerczek. Na scenie zobaczymy Błażeja Wójcika z Capitolu i Przemysława Kozłowskiego z Wrocławskiego Teatru Współczesnego, w aktorskim dwugłosie odchodzącego artysty i jego alter ego, przewodnika po świecie ciemności, który pomaga mu przejść na drugi brzeg. Towarzyszyć im będą Katarzyna Płachta-Styrna na altówce i Emilia Danilecka na wiolonczeli.

Premiera „Chromy: Księgi kolorów” będzie miała miejsca 27 lipca 2019, podczas festiwalu Nowe Horyzonty na Scenie Restauracja w Teatrze Muzycznym Capitol, kolejne spektakle w dniach 28-30 lipca 2019.

 

Reklama
Dźwięki

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.