Tour de Pologne: trzech Polaków w barwach CCC Team na starcie wyścigu

WK, PAP | Utworzono: 2019-07-31 20:20
A|A|A

 - Na starcie stanie trzech, a w zasadzie czterech Polaków, którzy będą bardzo zmotywowani, by pokazać się na swoim terenie. Kamil Gradek i Łukasz Owsian będą szukać swoich okazji w ucieczkach, a Szymon Sajnok skupi się na etapach sprinterskich w pierwszej części wyścigu, razem z mającym polskie korzenie Jakubem Mareczko - poinformował dyrektor sportowy Piotr Wadecki, cytowany w komunikacie prasowym ekipy CCC.

 - Serge Pauwels i Simon Geschke przystąpią do rywalizacji po ukończonym Tour de France. We Francji obaj z każdym etapem czuli się coraz lepiej, więc w Polsce powinni być w dobrej dyspozycji i gotowi na walkę o klasyfikację generalną. Amaro Antunes nie ścigał się praktycznie od Giro d’Italia, ale wykonał solidny blok treningowy i będzie chciał wykorzystać swoją świeżość na górskich etapach, które powinny mu odpowiadać - dodał Wadecki.

Wyścig odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia na trasie z Krakowa do Bukowiny Tatrzańskiej i z udziałem dwóch polskich drużyn - ekipy CCC oraz reprezentacji. Swój udział potwierdził m.in. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), zwycięzca tej imprezy z 2014 roku.

Skład ekipy CCC na 76. Tour de Pologne:
Amaro Antunes (Portugalia), Simon Geschke (Niemcy), Kamil Gradek (Polska), Jakub Mareczko (Włochy), Łukasz Owsian (Polska), Serge Pauwels (Belgia), Szymon Sajnok (Polska).

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama