Trzeci dzień Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju

na podstawie mat. prasowych | Utworzono: 2019-08-04 08:34 | Zmodyfikowano: 2019-08-04 09:16
A|A|A

Fot: pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Po południu zagra Tomasz Ritter, zwycięzca wielu konkursów, w tym m.in I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie w ubiegłym roku. Część drugą swojego recitalu zagra na instrumencie historycznym. Wieczorem z recitalem chopinowskim wystąpi Janusz Olejniczak, jeden z najwybitniejszych polskich pianistów, ceniony szczególnie jako wykonawca muzyki Fryderyka Chopina. Znany jest także z udziału w filmach o Chopinie i nagrania ścieżki dźwiękowej m.in do filmu Romana Polańskiego „Pianista". Sobotni wieczorny recital Alexandre'a Kantorowa, zwycięzcy ostatniego Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, był nadzwyczajnym wydarzeniem artystycznym w historii festiwali ostatnich lat. Cały recital artysty był owacyjnie oklaskiwany przez publiczność.

Główny nurt Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach-Zdroju to koncerty w Dworku Chopina. Organizatorzy imprezy starają się wzbogacić ofertę dla melomanów i w tym roku w pensjonacie „Impresja” w weekendowe przedpołudnia o godz.11 rozpoczynają się recitale fortepianowe, na które wstęp jest wolny. Cieszą się one dużym powodzeniem, zwłaszcza że można przy okazji obejrzeć wystawę malarstwa Piotra Pańkowskiego zatytułowaną „Inne spojrzenia na ptaki”, inspirowaną kontaktem artysty z przyrodą. Aura w sobotę dla przebywających w Dusznikach nie była łaskawa i kilka razy w ciągu dnia nad zdrojem i okolicznymi górami przeszły gwałtowne ulewy, w niedzielę imprezy będą się odbywała przy ładniejszej pogodzie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama