Kierowcy zapłacą więcej za parkowanie we Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

Malwina Gadawa, d | Utworzono: 2019-08-08 07:42 | Zmodyfikowano: 2019-08-08 07:43
A|A|A

(fot. Radio Wrocław)

Ewa Mazur, rzeczniczka Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta tłumaczy, że obecnie trwają analizy o ile cena ma wzrosnąć, ale według planów nie powinno to być więcej niż złotówka za godzinę postoju.

Zapytaliśmy samych wrocławian, co sądzą o planowanej podwyżce.

Piotr Szymański, prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia uważa, że podwyżka cen za parkowanie to dobry krok.

To niejedyne zmiany, jakie czekają na kierowców. Do tej pory płacili za pierwsze 20 minut 50 gr, tyle samo kolejne 20 minut. Następne kosztowało - w zależności od strefy - 2 złote bądź złotówkę. Od września kierowcy będą płacili stałą opłatę, bez względu czy będą parkować godzinę, czy 5 minut. Opłata będzie wynosić 2 lub 3 zł w zależności od strefy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ja)
2019-08-09 19:03:18
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
NO TAK, JAK ZWYKLE : zarobić a nie narobić się …!!! ręce nogi opadają, czysta zgroza, czy z tego tytułu będzie więcej miejsc parkingowych ???
~pasażer MPK
2019-08-09 07:28:48
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 0
Podnieść opłaty parkingowe, a zrobią się wolne miejsca. Poprawić komfort jazdy w tramwajach i autobusach. Wprowadzić odkurzanie i mycie w tramwajach i autobusach w południe. W Enerdowie to było kiedyś normą. Pamiętam jak pierwszy raz byłem na Targach w Lipsku. Tramwaj zamiast jechać po trasie zboczył do myjni, a pasażerowie przesiedli się do wozu pachnącego czystości, jeszcze z kroplami wody na zewnętrznej powierzchni szyb.
~Sutryk ma kota
2019-08-08 22:10:13
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Już widzę pieszego pasażera MPK mknącego z centrum z lodówką na plecach i telewizorem pod pachą. Kto dał pozwolenie na budowę "galerii" w centrum? Gdzie był magistrat?
~Sutryk ma kota
2019-08-08 22:08:25
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Na cholerę do centrum pakowane są wszystkie urzędy magistratu - Zapolska, Nowy Targ, Kuźnicza? Nie można tego wywalić na peryferie? Albo zrobić oddziały po dzielnicach / osiedlach?
~rafka
2019-08-08 16:01:17
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 1
Opłata postojowa ma zgodnie z ustawą funkcję regulacyjną i tak należy na ją patrzeć. Inflacja jest tu wtórna. Jeśli zajętość miejsc w centrum Wrocławia waha się w granicach 90-100%, to oznacza, że opłata jest za niska. Należy ją podnosić od uzyskania poziomu ok. 80%. Nie sądzę, aby wzrost o złotówkę (do 4 zł) był we Wrocławiu wystarczający, ale to powinna rozstrzygnąć analiza, której jeszcze nie ma. W Krakowie wprowadzono opłatę w wysokości 6 zł i wydaje się to bardziej zasadne. Ostatni akapit artykułu jest błędny. Postój 5 min. nadal będzie kosztować 50 gr. Chodzi o to, że opłata będzie teraz naliczana liniowo, czyli po 50 gr za każde 10 min. w strefie A i B oraz 15 min. w strefie C.
~Passe
2019-08-08 14:55:00
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Już niedługo koniec wakacji. Przyjdzie wrzesień i październik zjadą się najemcy i wypełnia parkingi i trawniki rejestracjami obcymi za free. Zablokują miejsca parkingowe na tygodnie. Mieszkańcy Wrocławia znowu zaczną odczuwać tłok będzie nerwówka z szukaniem miejsca na osiedlach a nie powinno tak być. Mieszkaniec i podatnik tego miasta powinien być uprzywilejowany bo jest u siebie jest gospodarzem i nie życzy sobie aby złom z całej polski przyjeżdżał i paraliżował życie w tym mieście.
~Jarek
2019-08-08 13:59:36
z adresu IP: (87.245.xxx.xxx)
Ocena: -2
Brawo! Podnosic i to nie tylko dla nie mieszkancow. Nie ma czegos takiego jak darmowy lub tani parking w miescie. W zadnym cywilizowanym miescie tak nie jest.
~???
2019-08-08 13:55:01
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 4
Interesuje mnie odpowiedź na pytanie kto oprócz służb miejskich jest zwolniony z ponoszenia opłat za parkowanie we Wrocławiu?
~ja bym zrobił 10 zł /h
2019-08-08 13:24:43
z adresu IP: (79.189.xxx.xxx)
Ocena: 1
miasto nie jest dla plebejuszy, tylko elity. Całe szczęście ze plebejusze wybierają elitę do władzy w tym mieście
~Mieszkaniec
2019-08-08 11:19:02
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wprowadzix winiety. Kazde auto bez nalepki na szybie i DW w rejestracji ma placic 100zl/miesiac za parkowanie pod kara odholowania. To przez plage pasożytów, ktorzy tu nie placa podatkow, nie finansuja trawnikow i chodnikow ktore zastawiaja i niszcza i jedyne co zostawiaja to smog i zanieczyszczenia. Nie placa nawet OC drogiego jak Wroclawianie. Moze czas zlodziejstwo i pasozyty zmusic do współfinansowania tego, z czego korzystaja. W tej chwili finansuja pieklo mieszkancom, za frajer wykorzystuja przestrzen za ktora nie placa i w zamian zostawiaja tylko zanieczyszczenia (stare diesle z wycietymi dpf)przez ktore Wroclawianie umieraja
~Dante
2019-08-08 10:19:41
z adresu IP: (188.117.xxx.xxx)
Ocena: 9
To się nie dzieje na prawdę. Ja w to nie wierzę. Czy my żyjemy w cywilizowanym mieście?! Jeszcze trochę i trzeba będzie kupić konia z bryczką. Zacafonie postępuje, ci ludzie nie są normalni. Ludzie widząc to jak wy możecie popierać tych partaczy z PO i tego błazna Sutryka.
~wrocławianin
2019-08-08 10:17:25
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 9
Dlatego bywam w rynku tylko jak oprowadzam znajomych :-)
~kovval
2019-08-08 09:51:43
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 12
Powinni jeszcze wprowadzić opłaty za stanie w korkach. Kamery rejestrowałyby auta, a potem naliczało by opłatę za każdą minutę bez ruchu auta. Specjalny system kamer termowizyjnych mógłby również rozpoznawać czy delikwent nie ma przypadkiem włączonej klimatyzacji. To wszystko dało by dodatkowe pieniądze do budżetu miasta, które są tak potrzebne by wypłacić odszkodowania za przewlekłe postępowania naszym przyjaciołom ze wschodu.
~Jan
2019-08-08 09:47:54
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 6
To już zaczyna przybierać formy regularnego gnębienia kierowców. Doprowadzili do zapaści komunikacyjnej, a teraz wydaje im się że represjami i wyzyskiem zniechęcą mieszkańców do korzystania z aut. Postępu nie da się powstrzymać. Prędzej władzę mieszkańcy wymienią taką władzę.
~aks
2019-08-08 09:23:59
z adresu IP: (37.247.xxx.xxx)
Ocena: -2
Świetna decyzja, ktoś ma na auto to ma i na parking, jak nie ma to niech korzysta z innych środków lokomocji. W wielu komentarzach pojawia się informacja że bardziej opłaca się samochodem i dlatego nie korzystają s komunikacji miejskiej, no to teraz samochodem będzie się opłacało trochę mnie :P
~wrocławianin
2019-08-08 09:16:11
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 10
Koszty parkowania wzrosną bo $utryk potrzebuje pieniędzy na stadion, kopaczy i inne bzdety niepotrzebne mieszkańcom Wrocławia. Brakuje za to pieniędzy na żywotne potrzeby mieszkańców Wrocławia.
~Grzegorz
2019-08-08 08:48:34
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 9
Jak zwykle półsłuszne działania. Tzn słuszne gdyby nie fakt zacofania infrastruktury i transportu publicznego.
~Sutryk ma kota
2019-08-08 08:19:17
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wrocławianom gratuluję Sutryka.