DAB+ Teatr w Radiu Wrocław Kultura

Magda Piekarska, GN | Utworzono: 2019-08-20 07:26 | Zmodyfikowano: 2019-08-20 07:26
A|A|A

fot. RWK

16:00/ Goście z Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, w którym szykują się zmiany - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora. O swoich oczekiwaniach wobec przyszłości teatru opowiedzą przedstawiciele zespołu.

16:30/ Ewa Staroń i Joanna Potkowska z Centrum Inicjatyw Artystycznych zaproszą na wyjątkowy pokaz Serwus Fryderyk ! w rocznicę wybuchu II wojny światowej w Centrum Historii Zajezdnia. A właściwie w rocznicę jej przedednia, bo spektakl jest grany 30 sierpnia. I przenosi widzów w realia przedwojennej Warszawy - to komedia muzyczna o miłości, zdradzie i celebrytach tamtego czasu. Rzecz dzieje się w garderobie teatrzyku Figaro, gdzie spotykają się Hanka Ordonówna, Mira Zimińska, Zofia Terné i Stefania Grodzieńska. Na scenie reżyseruje je Fryderyk Jarosy, którego poza sceną z każdą z pań wiążą osobiste relacje.

17:00/ Wtorkowe pasmo poświęcone Wrocławska Offensywa Teatralna i organizowanemu przez nią festiwalowi ZWROT. Jako pierwsi pojawią się w naszym studio przedstawiciele SHE-la i Cloud Theater: Patrycja Obara i Teo Dumski. Obara to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, liderka multiartystycznego projektu SHE-la. Dumski, twórca Cloud Theatre, to aktor, reżyser, który lubi w teatrze eksperymentować, m.in. wykorzystując nowe technologie.

17:30/ Kolejni uczestnicy tegorocznego ZWROT-u są związani z Teatr Sztampa Wrocław: Małgorzata Margocka Pilczuk zakładała Sztampę dziesięć lat temu, bywa w niej aktorką, reżyserką, prezesem. Marcin Mazgaj na co dzień pracuje jako lektor języka niemieckiego, w Sztampie działa od siedmiu lat - jako producent, aktor, reżyser.

Po 18 porozmawiamy z aktorami wrocławskiego Teatr Ad Spectatores, zaangażowanymi w produkcję najnowszej premiery - "Draculi". Słynna opowieść grozy w wydaniu wrocławskiej offowej sceny staje się też opowieścią drogi - przedstawienie rozgrywa się w przestrzeniach Browar Mieszczański Wrocław oraz Zamek na wodzie w Wojnowicach. W jego trakcie publiczność przemieszcza się na przestrzeni 25 kilometrów. O czekającej nas podróży z dreszczykiem opowiedzą aktorzy: Pamela Płachtij, Aleksandra Prochownik i Marcin Chabowski. Premiera 23 sierpnia.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

Radio Wrocław Kultura DAB+ Teatr - wtorek, od 16:00 (powt. w środę od 9:00).
Zaprasza Magda Piekarska

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama