Robin Pronk został Koordynatorem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2019-08-21 18:00
A|A|A

fot. zaglebie.com

Zadaniem Robina Pronka będzie realizowanie polityki właściciela, klubu i Dyrektora Technicznego w przedmiocie rozwoju trenerów oraz zawodników Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Holender będzie koordynował pracę trenerów i zawodników w grupach od U-13 do U-21. Ponadto rozpocznie współpracę z trenerami Marcinem Cilińskim i Pawłem Sochackim przy grupie U-18, gdzie trenuje wielu utalentowanych zawodników.

Nowy koordynator akademii Zagłębia będzie także prowadził połączone treningi z udziałem najbardziej utalentowanych zawodników akademii oraz młodych graczy z pierwszej drużyny.

Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu innowacji i zaszczepieniu akademii nowego impulsu, który mam nadzieje pomoże zawodnikom jeszcze lepiej przygotować się do gry w pierwszym zespole KGHM Zagłębia. Aby miało to odzwierciedlenie w praktyce, zatrudniliśmy Robina Pronka – profesjonalistę, który swoje doświadczenie zdobywał na najwyższym poziomie w Ajaksie Amsterdam i FC Utrecht – powiedział Henny Lee, Dyrektor Techniczny Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

W Ajaksie i Utrechcie Robin Pronk pracował bardzo skutecznie, dzięki czemu trenerzy i zawodnicy akademii tych klubów bardzo szybko rozwijali swoje umiejętności i wchodzili na najwyższy poziom. Niezwykle cieszę się, że Robin chce się podzielić swoją wiedzą z Zagłębiem Lubin. Nasi trenerzy i zawodnicy na pewno na tym skorzystają – dodał Henny Lee.

Robin Pronk karierę trenerską rozpoczął w 1990 roku. Przez osiem lat pracował dla akademii FC Abcoude, skąd w 1998 roku przeszedł do akademii Ajaksu Amsterdam. W „De Ajacieden" pracował aż 13 lat i w tym czasie osiągnął wiele sukcesów, jak choćby mistrzostwa Holandii od U-12 do U-17 oraz wygrane w prestiżowych turniejach młodzieżowych.

Kolejnym etapem kariery nowego Koordynatora Ds. Szkolenia Trenerów i Zawodników AP KGHM Zagłębie był FC Utrecht. Od 2011 do 2014 roku pracował w tej drużynie w charakterze trenera FC Utrecht U-19, po czym w 2014 roku objął rezerwy FC Utrecht. Już w pierwszym sezonie osiągnął spory sukces, bo drużyną zbudowaną z bardzo młodych piłkarzy awansował do Jupiler League, czyli na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii, gdzie swoje rezerwy miały wystawione tylko Ajax Amsterdam i PSV Eindhoven. Pracę w FC Utrecht Robin Pronk zakończył 30 czerwca 2019 roku.

To miedzy innymi spod skrzydeł Robina Pronka wypłynęli tacy zawodnicy, jak: Christian Eriksen, Daley Blind, Joel Veltman, Toby Alderweireld, Jermain Lens, Davy Klaassen, Sofyan Amrabat, Gyrano Kerk czy Sean Klaiber.

Mam bardzo pozytywne odczucia po przyjeździe do klubu. Bardzo podobają mi się filozofia, jaka przyświeca akademii, a także dobra baza treningowa oraz przede wszystkim potencjał, jaki drzemie w młodych zawodnikach. Do Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie chcę wnieść swoją wiedzę i doświadczenie. Chcę pomagać trenerom i zawodnikom, by cały czas podnosili swoje umiejętności - mówi Robin Pronk.

Jestem ambitnym człowiekiem i zawszę poszukuję najwyższej jakości i poziomu. Wierzę, że dzięki realizacji filozofii i ciężkiej pracy wzniesiemy klub, akademię i zawodników właśnie na ten najwyższy poziom – dodał nowy koordynator.

Po 20 latach pracy w Holandii jestem niezwykle podekscytowany możliwością podjęcia wyzwania w innym kraju. Cieszę się, że będę mógł się dzielić swoją wiedzą w nowym miejscu – zakończył Robin Pronk.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama