Kierowco! Niezgodnie z przepisami w centrum już nie zaparkujesz

Malwina Gadawa, d | Utworzono: 2019-08-23 12:36 | Zmodyfikowano: 2019-08-23 12:37
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Waldemar Forysiak, rzecznik wrocławskiej straży tłumaczy, funkcjonariusze bardzo poważnie potraktowali apel miejskich aktywistów.

Część mieszkańców Wrocławia chwali postawę miejskich jednostki.

Nie wszystkim jednak podoba się takie rygorystyczne podejście strażników miejskich.

W tym roku, do 15 sierpnia tylko na samej ul. Św. Antoniego strażnicy miejscy otrzymali 114 zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania na tej ulicy. Strażnicy założyli 15 blokad, 1 pojazd został odholowany na lawecie i wystawiono 36 mandatów.

W ostatnim czasie, kiedy zwiększono liczbę patroli w tym rejonie. Tylko przez trzy dni , strażnicy założyli 30 blokad oraz wystawili 44 mandaty na ponad 4000 zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~piesz
2019-08-27 08:16:40
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 8
W niedzielę w południe hulanoga była zaparkowana w poprzek chodnika na jego środku w bezpośredniej bliskości torów tramwajowych na Placu Powstańców Śląskich.
~pieszy
2019-08-25 20:45:46
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 10
Dzisiaj rano hulajnoga były zaparkowana na chodniku, tuż przy przejściu przez jezdnię, w poprzek ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu Grabiszyńska Hallera.
~Gshdggd
2019-08-24 21:01:57
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 7
SM pod własny nosem nie widzi źle zaparkowanych aut, a co dopiero w centrum... Szpitalna/ Tęczowa i Tęczowa przy dw. Świebodzkim, koło Żabki, parking na przejściu dla pieszych, bo tam są drzwi do sklepu!!!
~podatnik
2019-08-24 06:37:00
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 11
Dutkiewicz nie dbał o rozwój komunikacyjny Wrocławia, Dbał za to o stadion, kopaczy, stolicę kultury, igrzyska, trzy stadiony we Wrocławiu, forum muzyki, Grafit, rzeźbę na wyspie , Arlekina, fontanny, fotki babci Maryni i inne bzdety kosztem wrocławian. Na konto mieszkańców Wrocławia zaciągnął wielomiliardowe długi. Ale teraz okazuje się że $iutryk to też niezłe ziółko. Szereg nietrafionych decyzji, brak nadzoru nad podległymi mu służbami, brak decyzji o budowie tanich parkingów podziemnych i nadziemnych, wyburzenie estakady co zakorkuje pół Wrocławia, zwężanie ulic, buspasy w nieprzemyślanych miejscach i o nieprzemyślanym czasie, odsuwanie na dalszy plan rozwoju komunikacji do nowo wybudowanych osiedli, a to dopiero początek kadencji. Ma czas do końca kadencji aby się wykazać decyzjami, których celowość rozumie tylko $utryk, a które krytykują mieszkańcy Wrocławia.
~wrocxxxxxxx
2019-08-23 23:49:35
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 10
Stowarzyszenie Akcja Miasto - co to jest???? Zbiorowisko miłośników pedałów i hulajnog ????
~Ul.Traugutta
2019-08-23 21:09:22
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 8
A czy zgodne z przepisami zatruwanie miasta wymuszonymi,niepotrzebnymi przepisami wprowadzajacymi Bus pasy w wyniku których pojazdy jadace np.w kierunku Oławy tworzą kolosalne korki z ul.Swidnickiej aż do Krakowskiej trując mieszkańców spalinami ponieważ pojaz rusza z 1 biegu i po kilku metrach zatrzymuje się emitując ogromną ilość nie przepalonego paliwa.Kto to wymyślił i po co?Takie blokady sztucznie stworzone powstają w różnych czesciach miasta.Pytam o co chodzi bo mi się wydaję że o kontrakty i wyprowadzanie kasy z budżetu miasta,a przy okazji zatruwania środowiska ktoś na tym zarabia niemałe pieniądze.
~Gość
2019-08-23 20:21:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Najpierw niech zrobią porządek z oznakowaniem które jest nieprawidłowe. Panowie aktywiści weźcie do galopu zdium bo robią takie knoty że wszystkich bym zwolnił
~jajco
2019-08-23 19:52:43
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 8
donosiciele nie aktywiści - niech miasto wybuduje bezpłatne lub dostępne cenowo parkingi
~Bartnik
2019-08-23 19:30:18
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
Proponuję, żeby aktywiści z tego Stowarzyszenia zamiast donosić zabrali się do roboty i w czynie społecznym wybudowali kilka parkingów, na których będzie można w prawidłowy sposób zaparkować. No i niech godzina parkowania nie będzie droższa niż 3 zł.
~Mieszkaniec u.Odrzanskiej
2019-08-23 19:27:04
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 6
Straż Miejska powinna z urzędu usuwać zaparkowane pojazdu w okolicach Rynku.Mieszkam przy ul.Odrzanskiej i czasami kilka razy dziennie trzeba wzywać lawetę ponieważ niektorzy kierowcy parkują jak święte krowy blokując dojazd do posesji.Jedna z pań na widok funkcjonariuszy SM zapomniała jak wygląda jej samochód.Wygladalo to jak jakaś tragikomedia.Zdenerwowani sąsiedzi nagle zaczeli się śmiać widząc zachowanie tej pani.A na obu skrzydłach bramy wjazdowej na posesję znajdują się tablice informacyjne o zakazie parkowania.Bardzo dobrze może wreszcie będzie tu porządek.
~Stowarzyszenie Kierowców
2019-08-23 17:05:02
z adresu IP: (213.199.xxx.xxx)
Ocena: 10
Apeluję do komendanta Straży Miejskiej o znaczące poprawienie bezpieczeństwa kierowców, a co za tym idzie surowe karanie rowerzystów jeżdżących po pasach jak również pieszym wchodzących na czerwonym oraz zapatrzonych w swoje telefony.
~Grzegorz
2019-08-23 16:28:57
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 5
I dlaczego dodano zdjęcie parkingu zabudowaego, co? Jeźdżcie kierowcy. Nam chodzi tylko o kasę z parkingów?
~Grzegorz
2019-08-23 16:26:56
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Która to już deklaracja tego typu?
~robert wrocław
2019-08-23 15:24:22
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 8
Strażnicy Miejscy jak zawsze stają na wysokości zadania jeśli idzie o złe parkowanie. Szkoda tylko, że tych bohaterów nie widać jak trzeba temperować zapędy miejskiej chuliganki. Obracają się tyłem i udają, że nic nie widzą. Banda niedorobionych sk....
~robert
2019-08-23 15:21:17
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 11
A kim są miejscy aktywiści???? jeśli można wiedzieć. Pewnie banda darmozjadów z urzędu miejskiego
~kierowca
2019-08-23 14:55:38
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 4
co to za bzdury? nie zaparkuje? a złożycie się?
~Radek
2019-08-23 13:43:49
z adresu IP: (83.144.xxx.xxx)
Ocena: 2
No i znajdą się pieniądze na remonty rozjeżdżonych chodników. Super!
~Zaolziańska 3a.
2019-08-23 13:20:08
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 5
Codziennie dochodzi do nieprawidłowego parkowania na wprost bramy Zaolziańska 3a. Samochody wjeżdżają na chodnik tarasując przejście.