We Wrocławiu ma być bezpieczniej. Pojawi się 30 nowych kamer

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2019-08-25 10:51 | Zmodyfikowano: 2019-08-25 10:52
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: Dave Dugdale Follow/learningDSLRVideo.com

Waldemar Forysiak, rzecznik wrocławskiej straży miejskiej przypomina, że to właśnie strażnicy skrzętnie analizują zapisy ze 180 kamer działających we Wrocławiu:


Wojciech Adamski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, tłumaczy dlaczego miasto zdecydowało się na rozbudowę systemu monitoringu:

Urzędnicy przekonują, że w latach 2017-18 dzięki monitoringowi liczba przestępstw zmniejszyła się o 419. Jakie niedozwolone działania udaje się wychwycić? Opowiada Bartłomiej Bajak, kierownik Centrum Zarządzania Kryzysowego:

Do tej pory w stolicy Dolnego Śląska działało w systemie monitoringu prewencyjnego 181.

Dostęp do monitoringu miejskiego będzie miał także nowy posterunek wrocławskiej straży miejskiej, w Sukiennicach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~emeryt
2019-08-29 15:34:47
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 8
Same kamery nie zapewnią mi bezpieczeństwa na ulicy. W mojej dzielnicy widzę patrol Straży Miejskiej raz na rok.
~wrocławianin
2019-08-28 22:43:56
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pamiętam kiedy atrakcją wrocławskiego internetu był obraz z wrocławskiego rynku odświeżany co minutę. Drugą atrakcją wrocławskiego internetu była temperatura powietrza mierzona na ścianie budynku Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Teraz strażnicy analizują zapisy ze 180 kamer działających we Wrocławiu, a wkrótce będzie ich o 30 więcej. Niestety $utryk idzie na ilość nie na jakość.
~G555ⁿ5
2019-08-26 21:01:48
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Cena za te kamery przeraża, ale może są to odrazu teleskopy do obserwacji gwiazd ????, co do ilości kamer to jak na takie dymuze miasto to chyba powinno być ich min 20 razy więcej....
~certi
2019-08-26 19:03:14
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wybrany w przetargu
~Sztuczna Inteligencja
2019-08-26 09:05:47
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 1
Rozumiem, że strażnik po 40-ce bez wiedzy z zachowań ludzkich ( mimika twarzy, gesty, sposób chodzenia, zachowanie ogólne) z nie najlepszym wzrokiem odnajdzie i zweryfikuje dane obiekty na 80 kamerach, w słabej rozdzielczości przy fakcie że dany obiekt może być na danym filmie tylko kilka klatek - ułamki sekund. Niesamowici Ci nasi strażnicy po prostu herosi. Ciekawe jak z tym problemem poradziłoby sobie zaawansowane oprogramowanie przy wsparciu informatyków i psychologów kryminalistyki...? Kto by miał lepsze wyniki?
~Gość
2019-08-26 07:32:56
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Kolejne pieniądze wywalone do kieszeni kolesi. Jak tam IST? Do d...!
~PRW
2019-08-26 05:50:04
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
A co z wagą z pomiarem prędkości na Karkonoskiej? Kupiona za grube pieniądze i szybko wyłączona, bo nie miała homologacji... Ale kasa poszła....
~Sutryk ma kota
2019-08-26 00:50:14
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 7
Kamera za 50 000 zł? Będzie chociaż stereo-wizyjna?
~Probok
2019-08-25 23:47:44
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Niezłe ktoś sobie zarobi po 50 koła za kamerkę.
~Sutryk ma kota
2019-08-25 20:29:54
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 7
Kiedy miasto wykarczuje boisko szkoły podstawowej 113 we Wrocławiu. Wiszą tam obecnie tylko tablice, że korzystanie z boiska szkolnego może doprowadzić do śmierci dzieci. Za 1.5 mln pewnie dałoby się i zasiać trawę.
~Sutryk ma kota
2019-08-25 20:27:36
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
Miasto szuka pojazdu, które jeździło po Rynku i rozlewało substancje ropopochodne bezskutecznie. Pisze o tym Gazeta Wrocławska. To się nazywa monitoring a la Sutryk.
~serto
2019-08-25 20:11:13
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 6
a co z pieszymi, rowerzystami, hulajnogowcami - kto ich skontroluje na terenie miasta - wolna amerykanka i bezprawie
~Kazimierz
2019-08-25 19:25:37
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 3
...///.....PODAJĄ STATYSTKI:: na terenie Wielkiej Brytanii na jednego mieszkańca przypada 14 kamer, a jeżeli jesteśmy w Londynie możemy się spodziewać, że będziemy nagrywani około 300 razy w ciągu jednego dnia. Ilość wrocławskich to ..pikuś !!!
~Sierściuch
2019-08-25 18:14:40
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mogliby udostępnić podgląd w necie...
~Sutryk ma kota
2019-08-25 17:43:06
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 6
To dlatego karczują wszelką zieleń. By kamery mogły widzieć, jak na Nowym Targu...
~Bdndn
2019-08-25 16:56:44
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 5
Te kamery, które już są, nie bardzo zapewniają bezpieczeństwo, a nowe to chyba kolejny wałek, na którym ktoś bokiem zarobi trochę "drobnych"...