Rolnicy skarżą się na działo przeciwgradowe w Siechnicach

Malwina Gadawa, PP | Utworzono: 2019-08-27 13:33 | Zmodyfikowano: 2019-08-27 13:33
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Pracownicy przedsiębiorstwa tłumaczą, że chodzi o to, by zminimalizować zagrożenie i żeby zamiast gradu spadł na ziemie deszcz. Józef Hołyński, powiatowy radny, który przedstawił na sesji apel rolników tłumaczy, że mają oni inne zdanie.

Starosta Zdzisław Brezdeń tłumaczy, co stanie się teraz z uchwałą radnych i apelem mieszkańców powiatu.

Rolnicy chcą, aby premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przeprowadzeniu analizy wpływu dział przeciwgradowych na wielkość opadów deszczu w powiecie oławskim.

Dzisiaj nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Produkcji Ogrodniczej Siechnice. Wcześniej pracownicy zapewniali, że działo używane jest zgodnie ze wszystkimi procedurami.

Krzysztof Salanyk, dyżurny synoptyk IMGW w rozmowie z Radiem Wrocław tłumaczy, że burze są bardzo dynamiczne i trudne do prognozowania zwłaszcza gdy mamy napływ mas powietrza zwrotnikowego. - Wspomniane „działa” na pewno w pewien sposób zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk burzowych, ale ich skuteczność nie jest potwierdzana badaniami na terenie naszego kraju - uważa synoptyk.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Bielany
2019-08-29 19:55:06
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dzisiaj wszedzie padało na około Wrocławia i we Wrocławiu tylko nie na południu bielany siechnice. Czyli cos w tym jest i to kolejny raz jak chmury cudownie sie rozpływają nad tymi terenami. Skandal.Trzeba coś z tym zrobić!!.
~Olo
2019-08-29 07:01:02
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
A jak to się ma to zakłócenia ciszy nocnej , mieszkam 5 km w linii prostej od Siechnic i w nocy nie idzie spać przy otwartym oknie kiedy ta armatka nawala
~Zbigniew Zebra
2019-08-28 05:56:35
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Polska mentalność - znaleźć winnego za wszelką cenę, nawet jeśli chodzi o zjawiska meteorologiczne. Zło trzeba spersonifikować. Aż strach pracować jako pogodynka, bo gotowi zabić widłami :) Dziwne jest to, że nie przeszkadza im palenie śmieci, wywożenie gruzu do ładu czy pryskanie pół chemią a uwzięli się na działo :) Chociaż nie, wcale mnie to nie dziwi :)
~ZUP
2019-08-28 05:50:59
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kiedyś palili czarownice a teraz walczą z działem gradowym :D
~Sutryk ma kota
2019-08-27 19:56:28
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Co mają Siechnice wspólnego z Wrocławiem pani Malwino Gadawo?
~rolnik z Mazowsza.
2019-08-27 19:15:13
z adresu IP: (46.113.xxx.xxx)
Ocena: 0
Deszczu nie ma w całym kraju, nie tylko tam gdzie jest te działko. Nie widzę związku.
~Agus
2019-08-27 18:52:52
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -2
To nie jedyne działko koło Wrocławia. Winne dofinansowanie unijne.
~pooo
2019-08-27 18:19:59
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 1
przecież wolny kraj chcieliście !!! to o co wam chodzi ???
~Skorpion 1
2019-08-27 18:16:09
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pytam? Kto jest właścicielem tych szklarni i kto dał pozwolenie na takie rzeczy?
~gosc
2019-08-27 16:45:21
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 3
i maja racje niech sobie w d strzla
~Igor
2019-08-27 16:33:43
z adresu IP: (78.133.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nad Siechnicami a nie nad Siechnicą.
~J-23
2019-08-27 15:56:52
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
„Konopielka”wiecznie żywa....