Nieudany występ Mai Włoszczowskiej na MŚ. Zajęła najsłabsze miejsce w karierze

BT, PAP | Utworzono: 2019-09-01 07:29
A|A|A

fot. mat. prasowe

Ferrand-Prevot powtórzyła sukces z 2015 roku. W sobotę pozostałe miejsca na podium zajęły Szwajcarka Jolanda Neff i Australijka Rebecca McConnell.

Mont Sainte Anne po raz drugi gości MŚ w tej dyscyplinie. To właśnie tam dziewięć lat temu swój jedyny dotychczas złoty medal zdobyła Włoszczowska (KROSS Racing Team). Tym razem nie była wymieniana w gronie faworytek. Obecny sezon okazał się dla niej wyjątkowo trudny. W marcu wystartowała w ekstremalnie ciężkim, wielodniowym wyścigu MTB w RPA. Ukończyła go mocno wyczerpana, z silną infekcją, z którą borykała się kilka tygodni. Choroba zakłóciła przygotowania do reszty sezonu i zmusiła polską multimedalistkę do zmiany planów startowych. Postanowiła jednak wystartować w mistrzostwach globu i ostatnie trzy tygodnie spędziła na zgrupowaniu wysokogórskim w amerykańskim Park City.

"Jutro czekają mnie prawdopodobnie najtrudniejszy w życiu wyścig MŚ. Powrót po kłopotach zdrowotnych i start z piątego rzędu to wyzwanie. Ale gdzie, jeśli nie tu? W moim szczęśliwym Mt. St. Anne. Świetnie być tak długo częścią rodziny MTB" - napisała w piątek na Instagramie Włoszczowska.

Po raz pierwszy w MŚ - jako juniorka - wystąpiła w 2000 roku. Dwa lata później zadebiutowała w seniorskich zmaganiach. Aż do soboty nigdy nie zajęła w tej imprezie miejsca gorszego niż siódme. Poza złotem z 2010 roku w dorobku ma także trzy srebra (2004, 2005 i 2013). Rok temu była piąta.

W sobotę startowała też Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Użytkowe), która była 52.
Wieczorem czasu polskiego odbędą się jeszcze zmagania elity mężczyzn z Bartłomiejem Wawakiem (Volkswagen Samochody Użytkowe).

Wyniki elity kobiet:

1. Pauline Ferrand-Prevot (Francja) 1:28.51
2. Jolanda Neff (Szwajcaria) strata 0.43
3. Rebecca McConnell (Australia) 1.17
...
17. Maja Włoszczowska (Polska) 6.08
52. Aleksandra Podgórska (Polska) okrążenie straty

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama