Przez domalowaną linię ciągłą muszą do domu wracać objazdem

Joanna Jaros, PP | Utworzono: 2019-09-02 19:15 | Zmodyfikowano: 2019-09-02 19:15
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Mieszkańcy mieli skracać sobie czas oczekiwania na dojazd do domu, wymijając czekające na czerwonym świetle pojazdy i przejeżdżając po skosie przez pasy oraz drogę rowerową. 

Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej tłumaczy, że trzeba było wybrać mniejsze zło:

Sporo kierowców ignoruje jednak nową linię i łamiąc przepisy jedzie po staremu.

Magistrat monitoruje nowe rozwiązanie i jest w kontakcie z policją.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Rumcajs
2019-09-03 22:34:55
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zróbcie lepiej takie linie na Aleji Pracy z Hallera bo ludzie nie wiedzą z którego pasa jechać prosto w Odkrywców.
~Komentarz został usunięty
2019-09-03 13:50:24
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~wroc
2019-09-03 13:32:05
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ulica Kraińskiego do skrzyżowania z Purkyniego w pasie drogowym krawężnik oddzielający scieżkę dla rowerów- tor przeszkód.
~rafka
2019-09-03 08:19:04
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 4
Myślę, że nikt, kto stał na tym przejściu i miał okazję obserwować zachowania kierowców wjeżdżających w tę uliczkę nie ma wątpliwości, że lewoskrętu tam nie powinno być - nie ma możliwości wykonania go w sposób bezpieczny, bez ścinania przejścia dla pieszych. Widać to na tych zdjęciach - w tę uliczkę nie da się wjechać inaczej, niż "na wydrę", a oznakowanie powinno zakazywać cwaniactwa. I ogólna zasada: samochód potrzebuje co najmniej pięciokrotnie więcej przestrzeni niż jakakolwiek inna forma poruszania się po mieście - jako jedyny nie mieści się w mieście. Wybierając samochód, powodujesz korki i ograniczasz prawo do swobodnego i bezpiecznego poruszania się innym mieszkańcom. Nie zrzucaj winy na urzędników, remonty, brak inwestycji...
~Kazimierz57
2019-09-03 06:59:09
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: -4
Dlaczego z boku ekranu wisi ten znaczek facebook?? Czyżby logowanie było również tam?? A..aa i czy ja jestem na Polskim Radiu Wrocław czy na żydowskim portalu??
~Kazimierz57
2019-09-03 06:51:39
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: -1
Bywam we Wrocławiu i bacznie spoglądam na takie "smaczki"...Cóż, czasami, lub często, łeb wytrzymuje ludziom napór intelektu gdy utrudnia się ludziskom życie....Bywam w Berlinie i QURROSAWA nie widuję takich "smaczków"...Jest, bardzo często ciasnota na ulicach+ograniczenia do 30km/h i JAKOŚ TO FUNKCJONUJE !! A trzeba jeszcze dodać wszelkie remonty dróg !! Jadąc śmieję się że tu wszyscy potrafią te sprawy zrozumieć !!
~Absynt
2019-09-03 05:30:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Do polityki utrudniania życia mieszkańcom trzeba jeszcze doliczyć wagę na Karkonoskiej, wyłączoną od lat i bezużyteczną bo nie ma homologacji czyli każdy przed sądem podważyłby legalność pomiaru ale kupioną, zainstalowaną i najważniejsze ZAPŁACONĄ. No i bezużyteczny ITS za kilkadziesiąt milionów złotych. Wszystko na koszt mieszkańców. Ale to jest miejsce dla przyjezdnych a nie dla wrocławian.
~Sutryk ma kota
2019-09-03 01:26:12
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zaiste.
~sssss
2019-09-03 00:37:09
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
A Grabiszyńska??? DNO! o była jedna z nielicznych ulic która miała "zieloną falę" Teraz ma czerwoną falę a środkiem jeżdżą taksówki. Jak jedzie autobus od wielkiego dzwonu to i tak wiezie pięciu emerytów. Czy ci "geniusze " od projektowania ruchu nie widzą jakie korki tworzą i chmurę spalin przy okazji?? Trzeba wywalić "na zbity ryj " z roboty projektantów i tych co zaoprobowali ten projekt
~xyz
2019-09-03 00:03:19
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 7
kiedy tzw . specjaliści z wrocławskiego Ratusza przestaną blokować ruch kołowy we Wrocławiu ! Po każdym remoncie ulicy jedyny efekt to większe korki . np. ul. Zwycięska , Hubska . Pułaskiego , Buforowa itd
~kierownik
2019-09-02 23:58:42
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 3
tak rzadzi pan komar dyr wydz przy zapolskiej od chyba 45lat i jego urzednicy oni wszyscy odbici sa od rzeczywistosci i tylko szkodza mieszkancy ul dobrej z dnia na dziec decyzja urzednikow mieli zabrac swoje auta z chodnika ktore tam stoja jak wszystkie we wroclawiu od niepamietnych czasow i nikomu nie przeszkadzaly po interwencji miwszkancow w ww wydziale cofnieto decyzje tylko poco to wszystko czy wy urzednicy macie chociarz troche oleju w glowach jak mozna dokuczac mieszkancom opamietajcie sie
~olo
2019-09-02 23:17:08
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: 6
Czas pomyśleć a kogo się głosuje Panowei i Panie kierowcy obecni włodarze żyją w matrix-ie zdobywania środków na drogi rowerowe kosztem kierowców, a to nie tędy droga.Drogi rowerowe są potrzebne ,ale nie na jezdniach. W naszym klimacie pół roku zimno i nie wiele osób chce wsiąść na rower w te dni.
~Daniel
2019-09-02 22:43:47
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 7
Dalej głosujcie na partie a nie na konkretnych ludzi przecież Sutryk to d...l a jego otoczenie to sa klauni prosto z cyrku
~woju
2019-09-02 22:42:16
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
i dodatkowo generuje sie tony spalin
~Kris
2019-09-02 22:30:33
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jacek znów coś pomalował.?
~Pytający
2019-09-02 22:17:37
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 12
To jest element wojny z kierowcami, utrudniania im życia żeby jeździli rowerami, albo komunikacją miejską?
~PRW
2019-09-02 19:50:05
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 9
Wrocław to nie jest miasto dla mieszkańców. Autochtoni są sekowani, żeby zrobić miejsce „uchodźcom” z Ukrainy i programistom z Pakistanu...
~janek
2019-09-02 19:47:25
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 13
Urzędnik wie lepiej jak masz jeździć do domu.