Wrocław: Tramwaje będą kursowały dłużej, powstanie też nowy buspas

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2019-09-04 15:52 | Zmodyfikowano: 2019-09-04 16:02
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Krzysztof Balawejder, prezes MPK tłumaczy, że do tej pory pojazdy MPK pojawiały się na przystankach do godz. 23. Teraz będą kursowały do godz. 00.30.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk tłumaczy skąd zmiana:

7, 9, 10, 11 i 31 - to numery linii, które zostaną wydłużone i będą kursowały z częstotliwością co 30 minut.

Powstanie też nowy buspas. Elżbieta Urbanek z magistratu mówi, że miasto obecnie projektuje buspas na ul. Krzywoustego, przy centrum Korona:

Powstanie buspasa na ul. Grabiszyńskiej spowodowało średnie przyspieszenie autobusu o 4 minuty. Na pozostałych odcinkach buspasów pojazdy MPK przyśpieszyły od 1,5 do 3,5 minuty. Dlatego władze Wrocławia zapowiadają, że będzie w mieście więcej wydzielonej jezdni dla pojazdów komunikacji publicznej.

Zapytaliśmy mieszkańców Wrocławia co sądzą na temat buspasów w mieście:

W stolicy Dolnego Śląska jest ponad 96% wydzielonych torowisk i blisko 30 km wydzielonych pasów dla autobusów.

Wrocławski magistrat zapowiedział też, że nie będą już wprowadzane wakacyjne rozkłady jazdy MPK. Oznacza to, że pasażerowie będą mogli podróżować autobusami i tramwajami z taką samą częstotliwością przez cały rok.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Anna
2019-09-05 09:50:05
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
Uwielbiam lewacką narrację radia Wrocław. Pan Sutryk musi sporo płacić, żeby szły takie artykuły! A wrocławianie stoją w korku i słuchają takich bzdur!
~Grzegorz
2019-09-05 08:46:55
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
A ja mam pytanie. Dlaczego miasto nie skorzystało z okazji po wysypaniu się Tesco na Długiej na wykup tego terenu i pozbycia się choć tego jednego dużego sklepu z Centrum? Tak na początek.
~Sutryk ma kota
2019-09-04 23:03:12
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Już za moment wracają studenci. Kochani. Odczujecie ich obecność.
~Paweł
2019-09-04 22:41:09
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 3
A co tam u rzecznika praw pasażera MPK? Pan Arkadiusz Kucharski miał zacząć pracę 21 sierpnia. Co ciekawego zrobił przez ostatnie 2 tygodnie?
~wkurzony
2019-09-04 22:30:29
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 4
Dzięki bus-pasowi na Grabiszyńskiej nawet przed szczytem tworzy się korek . W godzinach szczytu Inżynierska zupełnie zakorkowana . Nie zazdroszczę mieszkańcom Inżynierskiej tych spalinowych ,,inhalacji,,. Panie Sutryk te bus-pasy może pan se wsadzić w d ....ę
~kierowaca
2019-09-04 22:24:25
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 3
a samochody stoją w korkach i smrodzą spalinami. Panie Prezydencie, gdy auto jedzie to mniej wypuszcza spalin niż kiedy stoi w korku, to a propos ekologii. Każdy z nas płaci podatki na drogi, a Pan nam te drogi zabiera!!
~Wrocławianka
2019-09-04 21:51:49
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 4
A może MPK zacznie zajmować się brakiem autobusów bo są tylko 2 --- 112, 612 na trasie dworzec-- Wysoka ogromne osiedle szkoła przeczkole i ludzi pełno czekających na autobusy które kursują co godzinę to jest dopiero brak komunikacji
~Tutejszy
2019-09-04 21:23:08
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ile tych autobusów na Grabiszyńskiej niby jest? To, gdzie te buspasy się zaczynają, to łatwiej się dowiedzieć z netu niż z oznakowania
~wrocławianin
2019-09-04 21:07:29
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 8
Bus pasy-autobus przyśpiesz o 4 minuty,pojazdy elektryczne mogą się szybciej przedostać a pozostali postoją w podwójnym korku-to jest walka o czyste powietrze , ze stojących samochodów wydobywa się czysty tlen !!! Może ktoś z naszych włodarzy wreszcie to przemyśli.
~Południe
2019-09-04 20:18:39
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 10
Ołtaszyn dusi się codziennie w korkach na skutek koszmarnego bałaganu urbanistycznego w tej dzielnicy oraz braku dokończenia niedokańczanej od kilkunastu lat Obwodnicy Wschodniej ! Realizacji zapowiadanych połączeń tramwajowych też tu nie ma , ani zapowiadanej od kilku lat po raz wtóry rewitalizacji pobliskiej linii kolejowej. Włodarze miasta to kompletna klęska dla Wrocławia. Wypacykowany Rynek, to nie wszystko. Wystarczy przejść się bocznymi ulicami przez Wrocław, szczególnie wieczorem, to widok i wrażenia pod wieloma względami, szczególnie bezpieczeństwa porażające !
~do Darek Leśnik
2019-09-04 19:58:34
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 9
nie wiem kiedy dotrze to do Twojej głowy, ale nie mieszkasz na wsi, zresztą i na wsiach teraz korki i problemy z parkowaniem, bo ludzie mają po 3 auta na dom, ale te tysiące kierowćów o których piszesz muszą się przyzwyczajać, że będą stać coraz dłużej. To nieuniknione, z roku na rok przybywa aut i nawet jeśli by zbudowano im po 3 pasy w każdą stronę w końcu staną w korku. Jedyna nadzieją to zmiana przyzwyczajeń i alternatywne środki transportu.
~abstynent
2019-09-04 19:54:10
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 14
Wydłużenie czasu kursowania tramwai to zakłócanie ciszy nocnej. Chyba tylko po to aby ułatwić powrót do domu bywalcom nocnych lokali. Jestem przeciw.
~Jacek
2019-09-04 19:51:58
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -5
Kretynskie pomysły.Autobus przyspieszył o 3-4 minuty.No kosmiczne wręcz przyspieszenie.Samochody zwolniły o 15 minut.drobnostka
~Anarchol'68
2019-09-04 18:47:11
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -7
No cóż, przecież w Łozinie mieszka stado darmozjadów z wrocławskiego magistratu! Zatem na zmniejszaniu przepustowości Krzywoustego nie skończy się na odcinku przy Koronie....
~Darek Leśnik
2019-09-04 18:45:25
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -6
Autobus przyspiesza 1,5 - 4 minuty ? I dlatego tysiące Wrocławian stoją w gigantycznych korkach ? Pani Urbanek powinna bus-pasy projektować i budować po wydzielonych torowiskach lub pasach rozdzielających a nie zabierać pasy użytkowane przez wszystkich ! Czy w Pani zakresie obowiązków jest również ustawianie cykli świetlnych ? No to się nie dziwię że działają fatalnie. Na ul. Żmigrodzkiej ( to jako przykład) jadąc zgodnie z przepisami kierowca zatrzymywany jest na każdym skrzyżowaniu !!! Z pl. Dominikańskiego do Siechnic dojeżdżałem szybciej przed remontem jezdni mimo dziurawej nawierzchni ! A ten katastrofalny i tragiczny dla Wrocławia pomysł z likwidacją estakad pominę milczeniem , brak mi po prostu słów na arogancję i bezmyślność urzędników UM. Naprawdę nie pamiętam ekipy bardziej szkodzącej i niekompetentnej od obecnej pod wodzą Pana Sutryka !!! Robicie z tego miasta grajdoł !!! Mam nadzieję że zostaniecie pociągnięci do odpowiedzialności za działania na szkodę mieszkańców Wrocławia !!!
~Gonzo
2019-09-04 18:38:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
Nowy buspas się przyda jest ich po prostu za mało a ten na Grabiszyńskiej to mistrzowskie "posunięcie" a może zamknąć miasto dla samochodów i zostawić ścieżki rowerowe i mpk? PS. No i dla elektrycznych hulajnóg które stoją na chodnikach, a tłumaczenie jednej z pań dyrektorek że przecież nie szkodzi że auta stoją w kilometrów korku bo i tak w cyklu świateł przejeżdża 5 samochodów przekonuje mnie bardzo, pozdrawiam
~Korys
2019-09-04 18:19:17
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
Sutryk, uprzątnij plakaty wyborcze swojego kolegi Dominika Kłosowskiego. Wstyd ze to dalej wisi!! Dokumentacja: Www dominikklosowski pl
~Sutryk ma kota
2019-09-04 18:10:13
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jestem bałwanem jakich mało!
~Wazelina
2019-09-04 18:08:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wybraliście to macie.....
~Sedes
2019-09-04 17:58:20
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 7
Dramat ze tez nikt nad tymi bezmózgami nie ma kontroli...
~Mix
2019-09-04 17:39:53
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zapraszam na Żmigrodzką
~Sutryk ma kota
2019-09-04 16:31:45
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pobudka o 0:30 przez Škodę. Hej.