Ruszyła ekstraklasa piłkarzy ręcznych

| Utworzono: 2009-09-07 03:22 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zespół As-Bau Śląska Wrocław już przed sezonem narzekał na trudny terminarz. Drużyna Tadeusza Jednoroga u siebie w pierwszych kolejkach podejmie Wisłę Płock i Vive Kielce, a na inaugurację pojechał do Olsztyna. Zgodnie z oczekiwaniami przegrał. Choć trzeba przyznać, że walczył. Traveland pokonał Śląsk, ale po wyrównanym spotkaniu.

Jak z równym walczyły szczypiornistki AZS-u AWF Wrocław. Niestety tylko przez 20 minut. Po przerwie zespół Startu Elbląg był znacznie lepszy wygrywając różnicą aż 9. bramek.

Emocji zabrakło w derbowym pojedynku w ekstraklasie mężczyzn. Drużyna Zagłębia Lubin już po 30 minutach prowadziła w Głogowie z Chrobrym 18:10 i do końca meczu kontrolowała przebieg spotkania.

Pewne zwycięstwo odniosły szczypiornistki z Lubina. Interferie Zagłębie bez problemów pokonało Ruch Chorzów.

Najsłabiej zaprezentowała się ekipa z Jeleniej Góry. Piłkarki KPR-u zostały rozbite przez Piotrcovię różnicą aż 16 bramek.