Gminy i powiaty otrzymały pomoc na inwestycje rewitalizacji energetycznej

Beata Makowska, GN | Utworzono: 2019-09-20 16:04 | Zmodyfikowano: 2019-09-20 16:06
A|A|A

fot. UMWD

W ramach projektów „CLIMATIC TOWN – Energetyczna Rewitalizacja Miast”, 5 dolnośląskich gmin i powiatów otrzymało dokumentacje techniczne dla 7 planowanych projektów rewitalizacyjnych. Projekt zrealizowany jest przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w partnerstwie z Saksońską Agencją ds. Energii SAENA GmbH w Dreźnie. Jego całkowita wartość to 400 tys. euro, w tym 138 tys. euro dla Dolnego Śląska. Głównym punktem projektu był konkurs na najlepsze propozycje rewitalizacji obiektów publicznych z uwzględnieniem efektywności energetycznej.

- Dla zwycięzców zostały wykonane dokumentacje techniczne, które umożliwią przeprowadzenie tych inwestycji w przyszłości – mówi Marcin Gwóźdź, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, który wręczał wyróżnienia:

Oprócz konkursu w ramach projektu odbyły się szkolenia z zakresu zwiększania efektywności energetycznej i wizyty studyjne na Dolnym Śląsku i w Saksonii. Wydany także został podręcznik dobrych praktyk skierowany do samorządowców i instytucji publicznych.

REKLAMA
Reklama