Ograniczenie prędkości dla rowerów na Grabiszyńskiej?

Joanna Jaros, KM | Utworzono: 2019-09-23 16:03 | Zmodyfikowano: 2019-09-23 16:14
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Mieszkańcy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu chcą zmiany organizacji ruchu. Przy skrzyżowaniu z Pereca ze stromej górki biegnie ścieżka rowerowa. I piesi i samochody muszą uważać na rozpędzone rowery:

Radny miejski Janusz Chudzik zaproponował w interpelacji, aby ustawić ograniczniki prędkości i zmienić cykle świetlne. Tak by samochody, piesi i rowerzyści nie wchodzili sobie w drogę. Magistrat ma jednak inne zdanie. Proponuje zakaz skrętu w Pereca, tłumaczy Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii:

Droga biegnie z górki i rozpędzone rowery powodują zagrożenie przy mieszczącym się tam przejściu dla pieszych i na przejeździe przez skrzyżowanie:

Magistrat uważa że kierowcy przede wszystkim powinni zachowywać szczególną ostrożność, wyjaśnia Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej:

O zmiany w organizacji ruchu będzie ponownie apelowała Rada Osiedla.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Paranoja
2020-01-16 01:18:56
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ostatnio miałem okazję się przekonać jaka to paranoja z tą drogą rowerową. Jadąc Grabiszyńską w( stronę legionów ) skręcałem w prawo oczywiście uprzednio upewniwszy się ze samochód za mną nie wjedzie mi w dup..... Później popatrzyłem kontrolnie w prawo czy jedzie jakiś rowerzysta albo hulajnoga, Później szybki luk w lewo ( i tu pies pogrzebany) znów w prawo na pieszych i nagle od lewej strony pojawia mi się na masce i szybie rowerzysta (kolaż) a przecież patrzyłem w lewo ?! Każdy kierowca który jeździ autem przynajmniej raz doświadczył martwego punktu przedniego slupka, kiedy pieszy albo kolaż , akurat w moim przypadku kolaż był na wysokości przedniego słupka czyli poza moim widzeniem i nieszczęście gotowe, kolaż na pewno nie jechał wolno i nie wiem czy mnie wogole widział że skręcam czy też no wiecie ( droga dla rowerów to ja mam pierwszeństwo) i teraz mam problemy. Fajnie gdyby inżynierowie lepiej by rozwiązali infrastruktury dróg dla rowerów. Np. parę metrów od skrzyżowania a nie tuż przy samej głównej drodze. I weźmy pod uwagę kolaży którzy jeżdżą z prędkością 40km/h więc ciężko zachować szczególną ostrożność skręcając autem w prawo np. busem lub multijet gdzie nie mamy tylnich szyb a pole widzenia kończy się przy tylnim słupku. Nawet wychylenie się do przodu przynosi słabe rezultaty. Ocenę mojej opinii zostawiam (INŻYNIEROM)
~Jan
2019-10-10 20:56:45
z adresu IP: (86.44.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przecież to jest skrzyżowanie z sygnalizacją. Z jakiej racji rowerzyści (pojazdy) nie są separowani od pieszych sygnalizacją? Z jakiej racji pas do jazdy na wprost (droga dla rowerów) jest z prawej strony pasa z którego można skręcać w prawo ? Typowa infrastruktura rowerowa, która powstała tylko po to aby pozbyć się rowerzystów z jezdni i która w efekcie stworzyła więcej problemów dla wszystkich.
~Vito
2019-10-10 00:23:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
I kolejny zakaz i jeżdżenie naokoło, bo święte krowy na rowerkach muszą mieć możliwość bezmyślnie zapier*alać nie uważając na nic i na nikogo. Ustawić tam na tej ścieżce rowerowej próg zwalniający i po problemie. W wielu krajach stosuje się takie progi na drogach dla rowerów, więc czemu u nas nie można?
~Urodzony Wrocławianin
2019-09-24 16:30:42
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
O kulturze jazdy nie mówi się już prawie wcale, "Hulajnogo-Rowerowa chamówa" dominuje choć przepisy i znaki drogowe których nie brakuje to regulują,kolejny problem jak widać od dawna nie do "ugryzienia".
~Kładka
2019-09-24 11:23:12
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tylko kładka w tymi miejscu może pomóc. Oczywiście pomóc znajomym urzędników, którzy ją wybudują za "pół darmo" na koszt mieszkańców.:-)
~Jan P.
2019-09-24 05:29:10
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Rowerowi terroryści przesadziliby całe miasto na rowery. Nie biorą jednak pod uwagę, że dotyczą ich takie same prawa jak kierowców - im więcej rowerów, tym więcej sytuacji kolizyjnych, korków, zatorów.... Tak, tak, wiem - wywali się samochody całkiem i po wszystkich jezdniach jeździć będzie milion rowerzystów - karetki rowerowe, zaopatrzenie w rykszach... Mokry sen rowerowego terrorysty...
~Onomatopeja
2019-09-24 04:13:51
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pani z Magistratu normalnie baja.. "zakazać skrętu w prawo" Brawo, najlepsze są zakazy zamiast porządnej sygnalizacji świetlenej. Brawo TY.
~Hrabi
2019-09-23 21:36:11
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 10
A może w ogóle wyłączmy Grabiszyńska z ruchu...Bo po co tam ruch jak jest jeden pas i wieczne korki po wprowadzeniu buspasa.Zenujace decyzję panów z magistratu...
~Grzegorz
2019-09-23 20:55:57
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ech... jak nie ma ścieżek, nie ma problemu. Oczywiście wiem, że dla wielu rowerzystów jazda jednym pasem z samochodami to problem. Po prostu ja tak wolę.
~Sutryk ma kota
2019-09-23 19:43:35
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Hopki tam wstawić, albo krawężniki.
~derto
2019-09-23 18:20:32
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 7
skrzyżowania ścieżek rowerowych z komunikacją tylko ze światłami - jak to jest w cywilizowanych krajach UNII. Na rowerach jeżdżą rowerzyści i "kręcący pedałami w różnym stanie "
~Marek Kramarz
2019-09-23 17:31:01
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: -6
Rowerki mają mieć pierwszeństwo przed blachosmrodami.
~kierowca
2019-09-23 16:59:45
z adresu IP: (194.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
A to nie kierowcy jadą za szybko, skręcając pod kątem 90 stopni, że nie widzą rowerzystów?
~Paweł
2019-09-23 16:26:50
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wszystko jest w porządku - do pierwszego śmiertelnego wypadku...