Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Radio Wrocław, GN | Utworzono: 2019-09-26 11:11 | Zmodyfikowano: 2019-09-26 11:12
A|A|A

fot. mat. prasowe

BUMWRO, czyli Bieg Uniwersytetu Medycznego, jest atestowanym biegiem ulicznym (posiada atest PZLA) na dystansie 10 km, odbędzie się już 28 września!

Start i meta usytuowane będą przy ul. Borowskiej, na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego:

udział w wydarzeniu daje możliwość zmierzenia się z najlepszymi biegaczami, nie tylko w klasyfikacji OPEN, ale również w swoich kategoriach wiekowych. BUMWRO to wspaniała okazja do spotkań z innymi zawodnikami, integracji środowiska, porównania i poprawienia swoich wyników poprzez systematyczny trening. Zajęcie miejsca medalowego daje poczucie satysfakcji i spełnienia zawodnikowi, dla wielu jednak to przede wszystkim dobra zabawa – dla studentów, zwłaszcza studentów uczelni medycznej, jest to jasny przekaz, że promocja zdrowia i profilaktyka są tak samo ważne jak inne dziedziny medycyny.

W Biegu biorą udział także tandemy wózkowe z niepełnosprawnymi dziećmi i ich opiekunami, środowiska biegaczy po przeszczepie narządów, leczonych z powodu raka czy też kobiet po usunięciu piersi, którzy pomimo swoich chorób aktywnie uprawiają sport.

BUMWRO wpisał się już w kalendarz imprez sportowych Wrocławia jako cykliczna impreza skierowana do wszystkich biegaczy, w tym także studentów i nauczycieli akademickich wszystkich uczelni (wideo relacja: BUMWRO2018)

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zaprasza do startu wszystkie uczelnie wyższe, co potwierdza liczny udział w biegu rektorów wrocławskich uczelni, pracowników naukowych oraz studentów.

Jak co roku planujemy również inne atrakcje i rywalizacje sportowe w miasteczku biegowym. Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na rolę zdrowego trybu życia, regularnych badań profilaktycznych oraz świadomości pozytywnego wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie i jakość życia.

Dzięki takim działaniom chcemy krzewić ideę pokonywania barier oraz wysiłku sportowego bez granic i dla każdego. Ponadto, w trakcie imprezy organizowana jest zbiórka na cele charytatywne:

w tym roku naszym celem jest uzbieranie odpowiedniej sumy na zakup asystora kaszlu dla Damiana Kołeckego.

Damian ma 25 lat, urodził się z dziecięcym czterokończynowym porażeniem mózgowy i przeszedł zatrzymanie akcji serca. Teraz potrzebuje odpowiedniego sprzętu, aby na nowo "nauczyć się kasłania" . Chłopak sam nie połyka, musi być karmiony dojelitowo, do tego stracił odruch kaszlu, nie oczyszcza więc oskrzeli z zalegającej wydzieliny, stąd potrzeba zakupu asystora. Codzienna walka jego mamy oraz wola życia Damiana niestety nie wystarczą:

cena nowego sprzętu to 18 100 zł brutto, a cena wynajmu 900 zł za miesiąc.

Jeżeli nie uzbieramy pełnej kwoty, planujemy wypożyczenie długoterminowe.

W tytule wpłat prosimy wpisywać Kaszlator dla Damiana”

Numer konta:

BNP Paribas Bank Polska 21175000120000000029151717

Fundacja „Biegaj dla Zdrowia” (ul. Cesarzowicka 38, 52-408, Wrocław).

W sobotę, 28 września, będziemy równolegle prowadzić zbiórkę do puszek na zakup wózka biegowego dla trzyletniego Mikołajka Kacprzaka:

chłopiec ma wadę mózgu, stwierdzono u niego agnezję ciała modzelowatego – dwie półkule jego mózgu nie współpracują ze sobą, co wpływa na opóźnienie jego rozwoju.

Zaledwie dwa tygodnie po czwartej edycji Biegu, czyli BUMWRO2018, pożegnaliśmy naszego wspaniałego Ambasadora W-skerska, Jasia Kmiecia.

Trwa zbiórka na Krasnala Jasia, którego odsłonięcie planujemy 28 września, tj. w dniu piątej edycji BUMWRO. Chcemy kontynuować serię Memoriałów Jasia, poświęconego wszystkim dzieciom, które pomimo przeciwności losu oraz swoich niepełnosprawności, biorą udział w wydarzeniu, biegnąc w wózkowych duetach. Zrzutka: https://zrzutka.pl/m788dc

Również przy okazji BUMWRO2019 zaplanowaliśmy przekazanie wózka biegowego dla jednego z dzieci, z niepełnosprawnościami.

Do zobaczenia w sobotę, 28 września!

Organizatorzy Biegu Uniwersytetu Medycznego

Strona biegu: Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Fanpage: BUMWRO

Uwaga: na BUMWRO2019 będzie można zapisać się także w dniu wydarzenia w Biurze zawodów!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama