Witold Paszt w Radiu Wrocław. VOX powraca z nową piosenką

Michał Kazulo | Utworzono: 2019-10-01 14:36 | Zmodyfikowano: 2019-10-01 14:40
A|A|A

fot. materiały prasowe

„Pomysł na nagranie Porwij mnie zrodził się w naszych głowach już jakiś czas temu. Zainspirowała nas do tego młodsza część naszej publiczności, która odgrzebuje teraz nasze stare nagrania, słucha ich na winylach i kasetach, i jak donosi, widzi w nich wielką wartość i jakość. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby wrócić muzycznie do tamtych czasów i pokazać naszym fanom, że nadal możemy tworzyć na najwyższym poziomie i w oryginalnym stylu" – mówi Witold Paszt, lider zespołu. „Oczywiście jest to też dla nas podróż sentymentalna do czasów naszej młodości! A potraktowaliśmy ją niezwykle poważnie, bo do nagrania teledysku przygotowaliśmy się solidnie, jak za starych dobrych czasów, z bardzo konkretną choreografią i kostiumami."

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z WITOLDEM PASZTEM:

Piosenka powstała w 1987 roku na terenie dawnej Czechosłowacji. W wersji oryginalnej zespół VOX śpiewał ją po angielsku (tyt. org: „Rainy Day"). „Liczymy, że singiel urzeknie też tę część naszej publiczności, która ma podobne pesele do naszych i pamięta wersję angielską. To jest swego rodzaju prezent od nas dla nich z okazji #40latVOX" – dodaje Witold Paszt.

Za najnowszy aranż odpowiada uznany producent muzyki elektronicznej Agim Dżeljilji. Tworzył zespoły Öszibarack, NERVY, współpracował z Noviką, zespołami Hurt, Husky oraz HEY, a ostatnio z Brodką przy projekcie „Wszystko czego dziś chcę", promującym serial Rojst. Był także odpowiedzialny za produkcję muzyczną ostatniej piosenki VOX – „Tęczowy Most".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama