Prezes wrocławskiego MPK reaguje na groźby wobec pracowników

Elżbieta Osowicz, PP | Utworzono: 2019-10-03 07:15 | Zmodyfikowano: 2019-10-03 07:15
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

W ten sposób prezes MPK reaguje na komentarze jakie pojawiły się pod jednym z artykułów w lokalnym portalu. - Wulgarne wyzwiska i groźby wobec motorniczych oraz ich rodzin nie mogą być tolerowane - mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Prezes MPK ma nadzieje, że policji uda się dotrzeć do autorów nienawistnych i wulgarnych wpisów. W specjalnym oświadczeniu Krzysztof Balawejder oczekuje od moderatorów forów internetowych większej
czujności i natychmiastowego usuwania wpisów zawierających groźby karalne.

Jak mówi motorniczy Maciej Banyś wyzwiska zdarzają się nie tylko w sieci, jednak agresywni pasażerowie należą do mniejszości.

Jak mówią motorniczy najważniejsze to zachować spokój i nie eskalować agresji, czasem jednak trzeba na pomoc wezwać policję.

Więcej na ten temat w Magazynie Reporterów Radia Wrocław dziś po godzinie 15.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kazimierz57
2019-11-01 06:45:32
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przykro mi czytać o takich incydentach we Wrocławiu. Nie jestem mieszkańcem Wrocławia ale urodziłem się w Bolesławcu. Ciężko Wam Szanowni Państwo żyć wśród takich incydentów i bardzo współczuję. Bywam we Wrocławiu, przejazdem, i tu byłem ze swoją jednostką z Żagania w 1997 roku, gdy Wrocław "pływał". Rozumiem codzienne niedogodności życia ale nie "trawię" chamstwa.
~Dziadek
2019-10-03 18:35:42
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wczoraj kierowca MPK potrącił staruszkę na pasach, a dziś prezes odwraca uwagę, ścigając za szczeniackie wygłupy w internecie? Trochę to słabe...
~kulawy
2019-10-03 10:21:14
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ja dzielę motorniczych i kierowców na tych co zamykają mi drzwi przed nosem i tych co zmykają wszystkie drzwi poza tymi do których dochodzę.
~Paweł
2019-10-03 10:12:47
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
Cytat z zawiadomienia: "internauty o nicu Gość". Co to jest "nic"? Bo ja wiem, co to jest "nick". Już nawet w oficjalnym piśmie nie potrafią poprawnie pisać? Poza tym na Gazecie Wrocławskiej wszyscy, którzy nie wpiszą imienia/pseudonimu automatycznie występują w komentarzu jako "Gość". Policjanci będą mieli sporo wpisów do przejrzenia... Czytałem te wpisy krótko po tym, jak się pojawiły. Nie pochwalam hejtowania, ale akurat w tych konkretnych przypadkach uważam, że miały one charakter ironiczny. Równie dobrze ja pod jakimś tekstem o awarii tramwaju mógłbym napisać komentarz jako "Rzecznik MPK" np. o treści: "Coś się nie podoba? Zasuwać na piechotę!". Czy wtedy pan Balawejder pozwie mnie za podszywanie się pod inną osobę. Ironia...
~Gazetowy
2019-10-03 08:48:18
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 4
W lokalnym portalu - Gazeta Wrocławska.
~Realista
2019-10-03 08:19:38
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 8
Słuszne postępowanie prezesa MPK. Nie powinno być przyzwolenia na takie zachowania. Powinno to być karalne.
~Marek Kramarz
2019-10-03 07:38:16
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: -3
Ja bym zignorował te posty. MPK jest super - ja jeżdżę tylko MPK - tramwajami i autobusami. I jest mi dobrze.