Sztuka w RWK - Galeria Miejska, Entropia, Kościół Nihilistów i MWW [PODCASTY I WIDEO]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-10-03 12:57 | Zmodyfikowano: 2019-10-03 13:00
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Galerii Miejskiej oglądać można "Hołd dla dawnych mistrzów". O realistycznych obrazach inspirowanych klasyczną techniczną wirtuozerię rzemiosła, autorstwa 21 współczesnych artystów nie tylko z Europy, ale też Meksyku, Kuby czy Chile chwilę opowiedziała Katarzyna Zahorska.

Posłuchaj całej rozmowy:


We wtorek 8 października o 18:00 w Galerii Entropia rozpocznie się wystawa "Mam CI Tyle Do Powiedzenia", a na niej kilkanaście abstrakcyjnych, czarnych płócien, będących jednocześnie elementarnymi obrazami nieczytelnych i wieloznacznych przekazów o kształtach komiksowych dymków. W temat wprowadził nas autor Tomasz Kałuża.

Posłuchaj całej rozmowy:


W najbliższy piątek na kolejną kolejną wystawę zaprasza Kościół Nihilistów. W opuszczonym poradzieckim mieście, a także na Wyspie Tamka w ramach tegorocznej edycji Źródła poznamy "Wszystkie przyszłości świata", o których opowiedzieli Justyna Baśnik AndrzejewskaPaweł Baśnik i Jędrzej Sierpiński.

Posłuchaj całej rozmowy:


Także w piątek, o 18:00 na 5 poziomie Muzeum Współczesnego Wrocławia rozpocznie się wernisaż ekspozycji "Ja i moja sztuka to sztuka. Alfons Mazurkiewicz – malarz i nauczyciel". O jednej z najważniejszych postaci powojennego środowiska artystycznego Wrocławia mówił kurator i dyrektor MWW Andrzej Jarosz.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama